Мениджърът на Борнемут - Еди Хау бе категоричен, че Ромелу Лукаку е трябвало да бъде изгонен в снощния мач между двата отбора, спечелен от "червените дяволи" с 1:0.

Наставникът има предвид ситуацията от първото полувреме, когато нападателят влезе грубо в краката на Нейтън Аке, а главният съдия на мача не наказа белгиецът.

Манчестър Юнайтед победи Борнемут с 1:0

Слаб Юнайтед удържа Борнемут (ВИДЕО)

Евертън, Лестър и Тотнъм също записаха победи

"Ромелу извади късмет да остане на терена през всичките 90 минути. Говорих с четвъртия съдия за влизането му срещу Аке и според мен това си беше за официално предупреждение. След това вече имаше чист жълт картон и съответно той трябваше да бъде отстранен.

Не искам пак да говоря за арбитрите, но вие (б.р.-журналистите) ме карате да го правя. Реферът остави без последствия няколко опасни влизания на домакините, а след това при първото наше той веднага показа жълт картон", коментира наставникът.