Манчестър Юнайтед разгроми Бъртън Албиън в среща от 3-ия кръг на турнира за Купата на Лигата.

Двубоят на стадион "Олд Трафорд" бе на път да приключи при "любимото" за "червените дяволи" през сезона 4:0, но в продължението на срещата те допуснаха гол във вратата си, дело на Дайър.

Точни в полза на победителите пък бяха Лингард, Марсиал и Рашфорд, вкарал две от попаденията.

Снимка 313706

Така актуалният носител на Купата на Лигата започна тазгодишното си участие в надпреварата с лесно домакинство на втородивизионния си опонент.

Жозе Моуриньо даде почивка на 4-ма от своите играчи. Това са Де Хеа, Валенсия, Матич и Баи. Участие в срещата не взеха и контузените Пол Погба, Златан Ибрахимович, Аксел Туанзебе и Маркос Рохо.

Снимка 313707

Гостите нямаха особени проблеми с окомплектоването на своя състав и единственият, който пропусна двубоя заради контузия бе нападателят Лиам Бойс.

Това обаче беше без значение, като шансовете на тима в предни позиции и без това не бяха многобройни.

До 17-ата минута домакините вече водеха с 2:0, а Рашфорд бе отбелязал на два пъти. Първо той беше точен в 5-ата, а след това и в споментатата 17-а минута.

Снимка 313708

До почивката, в 36-ата минута, Джеси Лингард покачи на 3:0.

4:0 направи Антони Марсиал, чието попадение бе отбелязано след точно един час игра, а крайното 4:1 оформи Дайър в първата минута от даденото продължение на срещата.

Така "червените дяволи" чакат уверено съперника си на 1/8-финалите от надпреварата.