Манчестър Юнайтед завърши 1:1 с испанския Райо Валекано в последната си проверка преди старта на сезона във Висшата лига на Англия.

Двубоят се игра на "Олд Трафорд", точно 24 часа след като "червените дяволи" загубиха с 0:1 от Атлетико Мадрид в контрола в Осло. По тази причина мениджърът на домакините Ерик тен Хаг заложи почти изцяло на резерви и юноши, като сред титулярите все пак личаха имената на новите попълнения Кристиан Ериксен и Лисандро Мартинес, както и това на голмайстора Кристиано Роналдо, за когото това бе първи мач от подготовката.

Тен Хаг скастри Роналдо: Не е на нивото на останалите

"Пропусна много тренировки"

През първото полувреме Манчестър Юнайтед имаше превъзходство, но не успя да го материализира в гол. На почивката Роналдо бе заменен от Амад Диало, който успя да открие в 48-мата минута. Само десетина минути по-късно обаче гостите от Райо Валекано изравниха чрез Алваро Гарсия, като резултатът от 1:1 остана непроменен до края.

Следващият мач на Манчестър Юнайтед е идната неделя, когато тимът посреща Брайтън в първия си официален мач за сезона.