Манчестър Юнайтед взе реванш от Истанбул Башакшехир и се наложи с 4:1 в мач от група "H" на Шампионската лига. Така "червените дяволи" имат нужда от още една точка за да си гарантират място на осминафинал. Все пак те са на първо място с 9 точки, а турският шампион е на четвърта позиция с 3 точки. На теория Башакшехир също все още има шанс да играе в Европа и напролет.

Още в първата минута Маркъс Рашфорд направи пробив, предизвикал голямо меле в наказателното поле. В 7-ата минута Бруно Фернандеш стреля от границата на наказателното поле след корнер и топката влетя с голяма скорост под гредата за 1:0.

Снимка 506760

В 12-ата минута Рашфорд преодоля вратаря на гостите, но се оказа в засада и голът беше отменен.

Вторият гол падна в 19-ата минута. Телеш центрира отляво, вратарят на Истанбул Мерк Гюнок скочи да боксира и свали топката на Фернандеш, който на празна врата направи резултата 2:0.

Гостите опитаха да изравнят играта и отправиха няколко далечни удари. Демба Ба беше много активен, но този път защитата на Юнайтед се справяше с него. Един Висча също опитваше удари при всяка възможност.

В 35-ата минута Маркъс Рашфорд вкара гол от дузпа след удар по земя в десния ъгъл. Рашфорд направи традиционното забавяне, което прави титулярния изпълнител Бруно Фернандеш. Нарушението беше срещу Рашфорд и две минути беше проверявано с ВАР.

Снимка 506759

През второто полувреме играта много се отвори, като и двата отбора търсеха гол. Единсон Кавани направи голям пропуск, като се засуети преди удара отблизо и топката беше блокирана в корнер.

Истанбул вкара почетно попадение в 75-ата минута. Денис Турук изпълни пряк свободен удар. Топката беше изкарана от вратата от Де Хеа, но часовникът на Овидиу Хацеган показа гол - 3:1.

Турският отбор доби самочувствие и Един Висча щеше да счупи лявата греда на Де Хеа. Домакините също имаха положения, след като вкараха свежи сили в лицето на Неманя Матич, Даниел Джеймс и Мейсън Грийнууд.

В 92-ата минута Даниел Джеймс вкара за 4:1 Ван ден Беек подаде на Мейсън Грийнууд, който спринтира отдясно. Мейсън подаде успоредно на Джеймс, който отбеляза сам срещу вратаря.