Манчестър Юнайтед спечели първата си контрола за новия сезон. Отборът на Оле Гунар Солскяер победи Пърт Глори с 2:0 пред над 50 000 зрители на "Оптъс Стейдиъм" в Западна Австралия.

Маркъс Рашфорд откри резултата в 60-ата минута, а младият Джеймс Гарнър направи 2:0 пет минути преди края.

Преди двубоя домакините бяха организирали светлинно шоу и демонстрация на местните традиции.

В 60-ата минута топката стигна до Рашфорд в наказателното поле, а той я прати във вратата на австралийският страж с левия крак.

Младокът Джеймс Гарнър се появи в игра на мястото на Люк Шоу в 83-ата минута. Секунди по-късно Гарнър се разписа за 2:0. 18-годишният англичанин не остави шансове на вратаря на Пърт след силен удар от границата на наказателното поле. Малко преди края и Грийнууд можеше да се разпише, но след изстрела му топката се удари в гредата.

Ман Юнайтед: Ромеро, Далот, Туанзебе, Джоунс, Йънг, Перейра, Матич, Чонг, Лингард, Джеймс, Марсиал (второ полувреме - Перейра, Уан-Бисака, Рохо, Смолинг, Шоу (83 - Гарнър), Мактоминей, Погба, Грийнууд, Мата, Гомес, Рашфорд)

Въпреки доброто предложение на Юнайтед, босът на Лацио все още иска 90 млн. паунда за Милинкович-Савич

"Орлите" получиха оферта в размер на 72 млн.