Манчестър Юнайтед записа победа с 2:1 над Лестър в откриващия двубой за новия сезон 2018/19 във Висшата лига.

Срещата се игра на "Олд Трафорд", а точни за гостите бяха капитанът в тази среща Пол Погба, който се разписа в третата минута от дузпа, и Люк Шоу. За "лисиците" пък се разписа Джейми Варди секунди преди края на двубоя.

Снимка 372848

"Червените дяволи" стартираха доста вихрено, след като получиха своя "златен шанс" още в самото начало на двубоя. Играч на "лисиците" игра с ръка в наказателното си поле и реферът просто нямаше какво да направи, освен да надуе свирката и да отсъди 11-метров наказателен удар. Погба не сгреши от бялата точка и шокира гостите с доста ранно попадение.

Първата по-опасна атака пред вратата на Де Хеа дойде чак в 28-ата минута, когато стражът се намеси по брилянтен начин, отразявайки много коварен удар на Мадисън отблизо.

През второто полувреме натискът на домакините стана взе по-осезаем, но до гол все не се стигаше. Първо Рашфорд опита да покоси вратата на Шмайхел, но шутът му бе доста неточен. След това, късметът си пробва и Дармиан, но и той не създаде кой знае каква опасност за стража. В 65-ата минута, хубава комбинация между Погба и Мата завърши с изстрел на испанеца, но той бе доста разочароващ.

В 83-ата минута обаче, логичното най-накрая се случи и Юнайтед достигна до втори гол. Негов изпълнител бе Люк Шоу, който се възползва от разбъркване в наказателното поле на Лестър, пое отбита топка и с диагонален удар парира Шмайхел за 2:0.

Гостите успяха да достигнат до почетно попадение в добавеното време, което бе реализирано от Джейми Варди с глава, но оставащите минутки не им стигнаха за изравняване на резултата и "лисиците" си тръгнаха от "Олд Трафорд" разочаровани след фалстарта на сезона.