Отборът на Манчестър Юнайтед успя да се класира за полуфиналите на ФА Къп, след като тази вечер постигна победа с 2:0 над Брайтън на "Олд Трафорд".

Днес Тотнъм също подпечата своя билет за предпоследната фаза на турнира.

Тотнъм е на полуфинал за ФА Къп

"Шпорите" нямаха никакъв проблем със Суонзи

Единственото попадение в срещата бе дело на Ромелу Лукаку, който се разписа още през първото полувреме на двубоя. Белгиецът получи чудесно подаване от Неманя Матич, а той трябваше единствено да чукне топката на празната врата.

Интересното е, че досега нападателят е успял да отбележи гол във всяка една от срещите на "червените дяволи" във ФА Къп през този сезон.

През втората част, гостите бяха доста по-дейни в атака, но така и не успяха да достигнат до гол, тъй като Серхио Ромеро блесна с някои доста добри спасявания.

Снимка 345817

Източник: Twitter

В заключителни минути обаче, Матич сложи край на спора, разписвайки се за 2:0 и класирайки Юнайтед на полуфинал в надпреварата.