Бърнли загуби домакинството си на Манчестър Юнайтед в срещата между двата тима от 24-ия кръг на Висшата лига.

Двубоят на стадион "Търф Мор" завърши при резултат 0:1. Автор на единствения гол в мача стана Антони Марсиал, разписал се през вторите 45 минути на двубоя.

Снимка 335295

Домакините се представят доста над очакванията от началото на сезона и отборът е в горната половина на класирането, но определено днес изпитваше затруднения с опазването на звездите на именития си гост.

Снимка 335293

Освен това кадровите проблеми пред домакините бяха налични преди старта днес и аут поради травми бяха Уорд, Хийтън, Брейди и Ууд, който е голмайстор на отбора от началото на сезона с четири попадения.

Мхитарян отново пропуска мач на Манчестър Юнайтед

Мхитарян вече е изиграл последния си мач за Юнайтед

Трансферът му в Арсенал е близо до финализиране

Юнайтед натрупа вече четири поредни победи и определено се намира в добро настроение в средата на сезона.

Блинд, Бейли, Карик и Ибрахимович бях четиримата отсъстващи заради контузии от ариегарда на Жозе Моуриньо, но въпреки това Специалния ги замени подобаващо, ротирайки няколко поста в своя състав.

"Червените дяволи" не познават вкуса на поражението вече пет гостувания в Лигата, като днес подчертаха тази си статистика.

Снимка 335294

Единственото попадение в срещата падна в 54-ата минута, когато Ромелу Лукаку асистира на Антони Марсиал, извел тима си напред в резултата.

Преди това, чисто положение за манчестърци през първото полувреме създаде Ашли Йънг в 42-рата минута, когато проби отляво и стреля, но топката премина встрани от целта.

Снимка 335292

Двайсет минути преди последния сигнал домакините изпуснаха страхотна възможност. Гудмундосн получи кълбото отдясно и центрира остро по земя, но топката се отклони от коляното на Смолинг и се размина с Тарковски току пред голлинията. Така или иначе до края на срещата нови попадения не бяха отбелязани.

Така Юнайтед остава на второто място в класирането, като вече разполага с три пункта преднина пред третия - Челси. Бърнли е под номер 7 в таблицата с подреждането.

Ето и 11-те, с които стартираха "червените дяволи": Де Хеа, Валенсия, Смолинг, Джоунс, Йънг, Мата, Матич, Погба, Лингард, Лукаку, Марсиал.