Манчестър Юнайтед обърна Саутхямптън с 3:2 в зрелищен мач с много положения. "Светците", които бяха домакини на срещата поведоха с 2:0 през първото полувреме. Влизането на Единсон Кавани се оказа решаващо и уругваецът вкара два гола, вторият в добавеното време, за да се стигне до знамренития обрат..

Мачът започна с много силна игра на гостите. Те пресираха мнго високо и караха защитата на "светците" да бърка. В шестата минута Вестергаард тръгна да чисти, но остави топката на Макарти. Грийнууд отне кълбото, заобиколи вратаря, но от малък ъгъл не успя да уцели опразнената врата.

Малко след това Бруно Фернандеш отправи хубав удар, но топката мина покрай дясната греда.

Малко неочаквано Саутхямптън откри резултата. След ъглов удар в 23-ата минута Уорд-Праус центрира към близката греда и Беднарек с глава отклони топката към мрежата, след като надскочи Телес - 1:0.

Снимка 507488

Голът вдъхна увереност на домакините, които заиграха по-силно. Удар на Уокър-Питърс бе отклонен и се удари в лявата греда на вратата пазена от Де Хеа.

Макарти отново сбърка при подаване и предостави топката на Грийууд. Вратарят обаче се реваншира с две великолепни спасявания. Той първо отрази удар на Грийнууд, а след това и добавката на Фернандеш.

В 33-ата минута Дженепо бе съборен от Фред на границата на наказателното поле. Специалистът Джеймс Уорд-Праус с великолепен удар направи резултата 2:0 с удар плътно до дясната греда. Давид Де Хеа очаваше ударът, но защото беше застанал на голлинията се заби в гредата.

Снимка 507489

Защитата на Юнатед продължаваше да има проблеми и малко по-късно Де Хеа трябваше да отразява опасен удар на Дженепо.

В началото на второто полувреме Дийн Хендерсън смени Де Хеа, който очевидно се контузи при втория гол. Кавани влезе на мястото на Грийнууд.

Снимка 507490

Маркъс Рашфорд беше изведен зад защитата, но и той не можа да да преодолее стабилния в Макарти. Малко след това Кавани не можа да уцели вратата от около седем метра.

Все пак Манчестър Юнайтед успя да вкара гол. В 60-ата минута Кавани центрира и Бруно Фернандеш успя да направи резултата 2:1.

Снимка 507491

В 69-ата минута Уан Бисака центрира отляво и Кавани стреля с глава. Топката мина на сантиметри до лявата греда под погледа на безпомощния Макарти.

В 74-ата минута Единсон Кавани изравни за 2:2. След ненужен корнер отдясно , изпълнен от Телеш, топката отскочи до Бруно Фернандеш, който нанесе удар. Кълбото се отклони и попадна на пътя на уругваеца, кояйто го заби във вратата с глава. Защита на Саутхямптън не можа да се изтегли за засада.

Снимка 507487

Че Адамс можеше да изведе отново Саутхямптън напред. Той свали топката, обърна се и стреля до лявата греда на сантиметри в аут.

Пет минути преди края на редовното време Фред не можа да засече пас на Рашфорд пред вратата, но така и така беше в засада.

Когато започваше 93-ата минута обратът стана пълен. Еднисон Кавани вкара с глава. Маркъс Рашфорд сложи топката на главата на уругваеца и хвърли в екстаз Оле-Гунар Солскяер - 2:3.

Стартови състави:

Саутхямптън: Макарти, Уокър-Питърс, Вестергаард, Беднарек, Бертран, Ромеу, Уорд-Праус, Уолкот, Армстронг, Дженепо, Адамс

Манчестър Юнайтед: Де Хеа, Уан-Бисака, Линдельоф, Магуайър, Телес, Матич, Фред, Фернандеш, Ван де Беек, Рашфорд, Грийнууд

След този резултат Манчестър Юнайтед се изкачи на седмо място с 16 точки. Саутхямптън изпусна шанс да стане трети и остана пети със 17 точки.