Манчестър Юнайтед загуби домакинството си на Кристъл Палас в мач от 2-ия кръг на Висшата лига.

Двубоят на стадион "Олд Трафорд" завърши при резултат 1:3.

Точен за домакините бе новото попълнение Дони ван де Беек. За гостите се разписаха Андрос Таунзънд и Вилфред Заха, който вкара две попадения - едно от дузпа и второ, с което сложи точка на спора.

"Червените дяволи" бяха преобразени след идването на Бруно Фернандеш и се класираха за Шампионската лига, като сега целите им са твърдо да бъдат в Топ 4, ако не успеят да бъдат конкуренти за титлата.

Шоу: Трябва да останем фокусирани върху печеленето на трофеи

"Почивката не ни стигна"

Днес обаче играта не им спореше, а съперникът се възползваше от всяка минимална пролука в червената защита.

Оле Гунар Солскяер обаче, не бе забравил случилото се преди година, когато лондончани спечелиха с 2:1 на "Олд Трафорд" и излезе с най-доброто, с което разполага.

Палас започна с победа над Саутхемптън преди седмица и сега затвърди изявата си.

Манчестър Юнайтед може да вземе Кедира без пари

Ювентус е готов да пусне германеца със свободен трансфер

Солскяер даде шанс на новото попълнение Дони ван де Бек, който не започна сред титулярите, но след това се появи на терена.

Юнайтед се пропука още в 7-ата минута, когато Андрос Таунзънд даде преднина на гостите.

Снимка 496907

Източник: Twitter

Последваха силни мигове за домакините, но въпреки положените усилия преди почивката те не успяха да върнат инкасираното попадение.

В 72-ата минута Аю застана зад топката на бялата точка, но Де Хеа пристъпи непозволено напред и дузпата трябваше да бъде повторена.

Този път изпълнителят бе различен - Вилфред Заха, като той не сгреши и удвои преднината на състава си.

Снимка 496906

Ван де Беек даде известни надежди на "червените дяволи" за нещо повече в мача с гол 10 минути преди края на редовното време.

Само 5 по-късно обаче Заха за втори път прати кълбото в мрежата и нокаутира именития съперник за оказалото се и крайно 1:3.

Солскяер: Мога да коментирам само трансферите, които вече осъществихме, останалото е спекулация

"Не мога да кажа нищо за играчи на други клубове"

Съставът на Манчестър Юнайтед, с който Солскяер започна днес: Де Хеа, Линдельоф, Магуайър, Шоу, Фосу-Менса, Погба, Фернандеш, Джеймс, МакТоминей, Марсиал, Рашфорд