Манчестър Юнайтед победи Уотфорд с 3:0 в мач от 27-ия кръг на английската Висша лига. Бруно Фернандеш откри резултата от дузпа в края на първото полувреме. Антони Марсиал вкара второто попадение с елегантно изпълнение, малко след като попадение за Уотфорд беше отменено от ВАР. 15 минути преди края Мейсън Грийууд вкара поредния си гол в елита след контра започната от него и завършена с удар под гредата.

Така Юнайтед се изкачи на пета позиция, даваща в момента място в Шампионската лига, с 41 точки. Уотфорд е на 19-о място с 24 точки и продължва битката за оцеляване.

Манчестър Юнайтед взима Санчо, ако се класира за Шампионската лига

Това условие провали трансфера на младока през миналото лято

Домакините допуснаха няколко грешки в началото, от които съперникът не се възползва. В четвъртата минута Матич и Магуайър се сблъскаха на няколко метра пред Де Хеа, топката се озова в Трой Дийни, но нападателят се забави и Шоу блокира удара му.

В 13-ата минута Уотфорд пропусна прекрасна възможност да поведе. Отлична контраатака завърши с нахлуване на Дукуре в наказателното поле. Той подмина вратаря, обърна се и стреля от много малък ъгъл, като топката отиде в мрежата, но от външната страна на вратата.

Първият точен удар за Юнайтед беше дело на Грийнууд в десетата минута. Малко по-късно след центриране на Джеймс Фостър отби топката, но я прати на крака на Уан-Бисака. Бранителят не се възползва, като не уцели вратата от добра позиция.

Снимка 468256

След половин час игра Фред загуби топката в центъра на терена, а Дукуре бе изведен отляво. Той отправи мощен удар от дистанция към близкия ъгъл, но Де Хеа не бе изненадан, като отрази изстрела. В последната третина на първата част Манчестър Юнайтед имаше по-голям контрол, докато търсеше пролука в защитата на съперника. Идеите в нападение основно идваха от Бруно Фернандеш. Когато топката стигнеше до краката на португалеца, атаката ставаше по-опасна.

Фернандеш изведе Джеймс по лявото крило в 38-ата минута, а той намери Фред на границата на наказателното поле. Бразилецът обаче стреля покрай вратата.

Резултатът беше открит в края на първото полувреме след дузпа, вкарана от новата звездан покупка Бруно Фернандеш. Португалецът беше спънат от вратаря Фостър, като елегантно падна след съприкосновението. Той направи особено подскочно засилване при изпълнението на наказателния удар и вкара топката в опразнения от вратаря ъгъл.

Снимка 468254

Уотфорд започна по-добре второто полувреме след спечелен корнер след преса Трой Дийни вкара топката във вратата на Де Хеа. ВАР се намеси и попадението беше отменено заради игра с ръка на играч на "стършелите". Може би човекът вкарал топката във вратата беше Хари Магуайър

В 59-ата минута Марсиал вкара след магическо докосване. Французинът беше изведен отляво срещу Фостър, но се заби до аут линията. Голмайсторът запази топката, направи крачка назад и намери пролука покрай вратаря, за да вкара елегантно за 2:0.

Мейсън Грийнууд направи резултата класически в 76-атаа минута. Младокът даде начало на контра от своята половина, получи топката след двоен пас с Бруно Фернандеш и стреля неспасяемо под лявата греда на Фостър.

Делофеу удари греда за Уотфорд, за да покаже, че "стършелите" не са се предали. след това в игра влязоха Игало, Чонг и завърналия се след контузия Мактоминей.

Игало можеше да вкара четвърто попадение. Нигериецът се възползва от грешка на защитата, но си затвори ъгъла отляво и ударът му беше избит в корнер.

В 89-ата минута резервата Чонг напредна отдясно и стреля в далечния ъгъл, За негов малшанс топката излезе в аут.

Снимка 468257

Манчестър Юнайтед: Де Хеа, Шоу, Магуайър, Линдельоф, Уан-Бисака, Матич, Фред, Фернандеш, Джеймс, Марсиал, Грийнууд

Уотфорд: Фостър, Масина, Каткарт, Кабаселе, Доусън, Хюз, Капу, Дукуре, Деулофеу, Перейра, Дийни