Мачът между звездите на Манчестър Юнайтед и сборният отбор от легенди, който се игра на "Олд Трафорд", завърши без победител. Срещата на "Театъра на мечтите" е с краен резултат 2:2.

Димитър Бербатов се похвали със снимка във "Фейсбук" от "Олд Трафорд"

Бербатов вече е на "Олд Трафорд"!

Футболистът отново ще играе за Манчестър Юнайтед

Легендарният български нападател - Димитър Бербатов записа пълни 45 минути на терена, като бе поставен в отбора на Карик, който играеше под ръководството на сър Алекс Фъргюсън.

Двубоят бе наблюдаван на живо от 70 027 зрители, а приходите от него ще постъпят във фондацията на Майкъл и ще бъдат дарени за различни благотворителни каузи.

Отборът на звездите излезе напред в резултата в 22-рата минута. Зеедорф намери Абидал по левия фланг, а французинът пусна към Мендиета, който откри с удар от 12-13 метра. Само шест минути след това Манчестър Юнайтед изравни резултата, след като Видич засече с глава центриране от корнер на Гигс.

Димитър Бербатов се появи в игра за началото на второто полувреме. В 59-ата минута удар на българина, който си партнираше в нападение със Саха, премина встрани от вратата.

В 64-ата минута Роби Кийн отново изведе звездния тим напред, след като получи от Ричард Гарсия и стреля в далечния ъгъл - 1:2.

Осем минути преди края главният герой днес - Майкъл Карик, изравни резултата след страхотен изстрел от далечна дистанция, след който топката чукна гредата и влезе във вратата на Гивън.

Манчестър Юнайтед (стартов състав): Ван дер Саар, Браун, Видич, Фърдинанд, Евра, Парк, Карик (капитан), Скоулс, Флетчър, Гигс, Рууни

Резерви: Г. Невил, Силвестър Г. Карик, Харгийвс, Бербатов, Саха

Мениджър: Сър Алекс Фъргюсън

Звезден отбор (стартов състав): Гивън, Салгадо, Карагър, Тери (капитан), Абидал, Зеедорф, Мендиета, Сена, Дъф, Оуен, Кийн

Мениджър: Хари Реднап

Резерви: А. Брус, Капдевила, Ф. Невил, Гарсия, Синклеър, Гудьонсен

*Стивън Джерард, Франк Лампард и Андерсон отпаднаха от предварително обявените групи на отборите заради травми.