Манчестър Юнайтед не успя да победи Евертън в мач от 17-ия кръг на Висшата лига. Двубоят на "Олд Трафорд завърши 1:1.

Виктор Линдельоф си вкара автогол през първото полувреме, а през втората част резервата Мейсън Грийууд изравни.

Така "червените дяволи" събраха 25 точки и са шести във временното класиране, докато "карамелите" се съвземат и вече са 16-и.

Още в началото на мача Лингард стигна до топката и нанесе удар, който премина покрай вратата. В 10-ата минута Рашфорд бе изведен зад защитата на гостите, но стреля в аут. Секунди по-късно Даниел Джеймс проби отдясно и се озова сам срещу Пикфорд, но диагоналният му изстрел бе неточен.

Евертън успя да поведе в 36-ата минута след доста спорна ситуация. Центриране от ъглов удар не бе преценено от Де Хеа, той се размина с топката, тя се удари в Линдельоф, който нямаше как да реагира и се озова в мрежата. При центрирането Калвърт-Люин пречеше на вратаря, като ръката му бе в лицето ми, а освен това той го избута. Съдията обаче не отсъди нарушение.

Снимка 457657

Източник: Twitter

Малко след като измина първия час игра Люк Шоу отправи силен удар, който бе отразен от Пикфорд. При добавката Джеймс стреля от добра позиция, но нацели Лингард в лицето и съотборникът му трябваше да получава медицинска помощ.

В 77-ата минута "червените дяволи" изравниха. Мейсън Грийнууд получи топката пред наказателното поле и с прецизен удар в десния ъгъл направи вратаря безпомощен.

Манджукич предпочита трансфер в Китай, отколкото да носи фланелката на Манчестър Юнайтед