Единсон Кавани показа, защо беше привлечен в Манчестр Юнайтед, Уругвайският ветеран влезе от пейката на почивката и повтори постижение на своя наставник Оле Гунар Солскяер. Той направи една асистенция на Бруно Фернадеш, а след това вкара и два гола във вратата на Саутхямптън. Второто попадение беше в 93-ата минута и донесе победата на "червените" дяволи с 3:2.

Статистиката сочи, че Кавани е едва вторият футболист на Манчестър Юнайтед, който влиза като резерва и записва поне три резултатни действия в мача от Премиър лийг. Преди него това е правил само настоящият мениджър на "червените дяволи" Оле Гунар Солскяер. През февруари 1999-а норвежецът влезе през второто полувреме срещу Нотингам Форест и вкара 4 гола.

Самият Оле Гунар Солскяер не спести комплиментите си за Кавани след интересния двубой, игран на стадион "Сейнт Мери".