Манчестър Юнайтед постигна първа домакинска победа през настоящия шампионат. "Червените дяволи" се наложиха с минималното 1:0 над Уест Бромич, като голът падна след изпълнена втори път дузпа от Бруно Фернандеш.

Първото изпълнение на Фернадеш в 56-ата минута беше спасено от вратаря Сам Джонстън, който се оказа, че е бил пред голлинията в момента на удара.

Малко по-рано съдията Дейвид Кут беше отсъдил дузпа за Уест Бромич за нарушение на Фернандеш срещу Конър Галахър. Кут беше посъветван от ВАР да преразгледа решението си и той го направи.

Оле Гунар Солскяер остави Пол Погба извън състава заради контузия.

Във втората минута Марсиал с тила си насочи топката опасно към вратата на гостите от пет-шест метра след центриране от фаул на Мата, но вратарят на Джонстън спаси. За съжаление на домакините това се оказа единственото положение в първия четвърт час, като темпото не бе особено високо.

В 16-ата минута вратарят на гостите направи ново по-добро спасяване при първата истински стойностна атака на Юнайтед с няколко бързи докосвания. Рашфорд центрира по земя от левия фланг, а Фернандеш заложи топката за Марсиал, който от десетина метра не можа да се разпише.

В 28-ата минута Перейра задържа леко фланелката на Марсиал в наказателното поле и французинът побърза да падне, но дузпа не беше отсъдена дори след преглеждането на ВАР.

В 42-ата минута Ажай с глава след центриране от корнер прати топката над горната греда на вратата, пазена от Де Хеа.

Снимка 506407

В 45-ата секунда след подновяването на играта Галахър беше закачен от Фернандеш в наказателното поле и реферът Дейвид Кут посочи бялата точка. Поради някаква причина  съдията беше посъветван да погледне ситуацията на видеозапис и той реши да отмени решението си

В 53-ата минута Мата центрира в наказателното поле и топката закачи ръката на защитник, което беше достатъчно за Кут да отсъди дузпа за Юнайтед. Джонстън спаси удара от бялата точка на Фернандеш, но бе излязъл пред голлинията. От втория опит вече портгуалският плеймейкър на Юнайтед се справи - 1:0 в 56-ата минута. Това бе 11-а отбелязана дузпа за Бруно в 10-месечния му престой в Манчестър.

В 64-ата минута обаче току що влезлият Калъм Робинсън с хубав диагонален удар от ъгъла на наказателното поле нацели напречната греда. 150 секунди по-късно Фернандеш с подаване отдясно намери Рашфорд на чиста позиция в наказателното поле на гостите, но английският национал не можа да преодолее Джонстън, който се отличи с поредното си прекрасно спасяване.

Снимка 506408

Кавани влязе в игра и пораздвижи атаката на Юнайтед. В последните минути "червените дяволи" прецениха, че е по-добре да намалят рисковете и да запазят минималния аванс, а опонентите им не създадоха положение за гол.

Манчестър Юнайтед: Давид Де Хеа, Аарън Уан-Бисака, Виктор Линдельоф, Хари Магуайър (капитан), Алекс Телес, Фред, Неманя Матич, Бруно Фернандеш, Хуан Мата, Маркъс Рашфорд, Антони Марсиал.

Уест Бромич Албиън: Сам Джонстън, Бранислав Иванович, Кайл Бартли, Дарнел Фърлонг, Семи Ажай, Конър Таунсенд, Ромейн Сойърс, Гради Диангана, Конър Галахър, Матеус Перейра, Карлан Ахерн-Грант.

След този успех Манчестър Юнайтед вече е на девето място с 12 точки, но все още с отрицателна голова разлика - 10:11. Уест Бромич е на 18-място с 3 точки от 3 равенства и 6 загуби.