Българският нападател на Манчестър Юнайтед Димитър Бербатов поведе в класацията за футболист на месец декември, която се провежда на официалния сайт на „червените дяволи”.

Митко реализира цели шест попадения през декември, което не остана незабелязано от всички специалисти и анализатори на Острова.

Бербатов се разписа веднъж срещу Фулъм за победата с 5:0, а след това наниза хеттрик във вратата на Уигън за нов разгром със същия резултат. В последния двубой на своя тим Митко отново вкара два гола, макар Юнайтед да отстъпи на Блекбърн с 2:3 на „Олд Трафорд”.

Ето какво гласи и официалното съобщение в анкетата на Manutd.com: „Българинът бе на терена само 193 минути през декември, но успя да се разпише цели шест пъти (средно по един гол на всеки 32 минути). Три от тях паднаха срещу Уигън на „Боксинг дей”, два гола върнаха Юнайтед в мача срещу Блекбърн, а един страхотен гол с пета срещу Фулъм се оказа неговият 50-и с екипа на тима”.

Освен Димитър Бербатов, номинирани са още Майкъл Карик, Фил Джоунс, Уейн Рууни и Луиш Нани.

Анкетата е достъпна за всички привърженици на „червените дяволи”, като за момента българинът изпреварва своите съоборници в класирането.