В Манчестър Юнайтед кризата с контузени ключови играчи е огромна. Проблемите за Луис ван Гаал продължиха и в четвъртък, когато на загрявката преди мача с Мидтиланд в Лига Европа се контузи и Антони Марсиал. Отчайващите времена изискват „отчаяни" мерки и мениджърът трябваше да пусне в игра Маркъс Рашфорд, неизвестен дебютант от школата на „дяволите".  През първите 30 минути на мача, датският шампион водеше на Юнайтед с 1:0 и то на „Олд Трафорд", а общият резултат бе 3:1 в тяхна полза. Всички на Острова вече отписваха Манчестър, когато дойде звездният миг на едно 18-годишно момче. Рашфорд успя да отбележи два гола в дебютния си мач с фланелката на „червените" и по този начин класира отбора на осминафинал в Лига Европа.

Но приказката за младия нападател тепърва започва. Във вчерашния двубой срещу Арсенал, Маркъс наниза отново два гола във вратата на Петър Чех и се отличи с асистенция за пападението на Андер Ерера, а „дяволите" спечелиха срещата с 3:2.

Но кой всъщност е Маркъс Рашфорд? Ето няколко факта за младата надежда на Юнайтед:

Роден е в Манчестър на 31 октомври 1997-а година. В мача срещу Мидтиланд успя да подобри клубен рекорд, който стоеше непокътнат 51 години. На 18 години и 117 дни, той стана най-младият футболист, вкарал гол в Европа. Предишният рекордьор бе легендарният Джордж Бест, който отбеляза гол при победата с 6:1 над Юргорден в Купата на панаирните градове през есента на 1964-а година, когато е на 18 години и 158 дни. На 18 години и 120 дни успя да се изравни с Уейн Рууни, когато вкара два гола в мач от Висшата лига. Капитанът на Юнайтед бе на същата възраст, когато отбеляза първите си два гола в Премиър лийг. Тогава Рууни още е играч на Евертън и се разписва за равенството срещу Саутхемптън с 3:3.

Преди срещата с Мидтиланд името му не фигурираше в официалната страницата на клуба в „Уикипедия". Той дори не бе включен в състава за мача, нито в програмата. Фенове на Арсенал, недоволни от загубата с 2:3, обсъждаха в социалните мрежи, че няма нищо по-срамно от това да загубиш от отбор, чиито играчи нямат дори страница в „Уикипедия".

От малък е фен на Манчестър Юнайтед. Признава, че в стаята му е пълно с артикули на клуба. Наскоро стана ясно, че е един от футболистите, предпочели да тренират в школата на Юнайтед, а не в тази на Ливърпул.

Започва с футбола още на 5-годишна възраст в тима на Флетчър Мос Рейнджърс, а там вече тренира по-големият му брат - Дуайт. От същия клуб са излезли и други играчи на Юнайтед - Дани Уелбек, Тейлър Блекет и Камерън Бордуин-Джаксън.

На Рашфорд му отне броени минути на терена да отбележи 4 гола, докато на Радамел Фалкао му трябваше цял сезон за същия брой попадения.

Има точно 5 удара към противниковата врата, като 4 от тях е успял да реализира.

Само двама футболисти на „червените дяволи" са били по-млади, когато са се разписали в своя дебют във Висшата лига - Дани Уелбек и Федерико Македа.

Има голяма вероятност Маркъс да вземе участие в предстоящото Евро 2016.

В момента получава 500 паунда на седмица по непотвърдена информация, но ако сумата е вярна, ще му отнеме около 10 години, за да започне да печели толкова, колкото Уейн Рууни получава на седмица.

Може да играе на всяка позиция, като предпочита класическата 10-а, но и да помага в защита. Може да е както централен, така и втори нападател, а също се справя добре и като ляво и дясно крило.