Невероятна сензация поднесе третодивизионният Уигън, след като изхвърли Манчестър Сити от ФА Къп. "Гражданите" загубиха с 0:1 гостуването си на "DW Стейдиъм" с 0:1. Единственото попадение в срещата бе дело на северноирландския национал Уил Григ в 79-ата минута.

В края на първото полувреме Сити остана с човек по-малко, след като Фабиан Делф бе изгонен с директен червен картон.

Снимка 341238

Първата част премина изцяло под диктовката на играчите на Пеп Гуардиола, които обаче направиха много пропуски. В 30-ата минута Джон Стоунс свали топката на Фернандиньо, който от точката на дузпата стреля над вратата.

Малко след това шут на Илкай Гюндоган мина близо до гредата. В края на полувремето Агуеро излезе на отлична стрелкова позиция, но Уолтън изби удара на аржентинеца в корнер.

Чудесни новини за Сити: Габриел Жесус отново тренира

Звездата на "гражданите" вече месец и половина лекува контузия

След неговото изпълнение играчите на Уигън изчистиха топката извън наказателното поле, където Делф влезе безумно в краката на Макс Пауър и бе изгонен. Пеп Гуардиола дълго време протестираше срещу решението на Антъни Тейлър.

Оставането с човек по-малко не се отрази кой знае колко много на играта на "гражданите". Гостите отново заредиха пропуск след пропуск. В 73-ата минута Уолтън отново се намеис блестящо след удар на Агуеро.

В 79-ата минута обаче противно на логиката Уигън поведе. Кайл Уокър не действа добре при подаване към Уил Григ. Северноирландецът остана сам срещу Браво и с удар по диагонала вкара за 1:0.

Снимка 341239

До края на срещата Сити натисна, но не успя да стигне до изравнителен гол. Такъв падна във вратата на домакините, а негов автор бе Фернанадиньо. Попадението обаче бе отменено, тъй като Кевин де Бройне бе изпълнил прибързано свободен удар.

Така "гражданите" вече ще се борят за трофеи на три фронта.