Мениджърът на Манчестър Сити Пеп Гуардиола призна, че Арсенал е стоял по-добре на терена по време на днешната среща между двата отбора, завършила с победа за "гражданите" с 2:1.

"Арсенал беше по-добрият отбор. Изправихме се срещу отбор, който последните години не можеше да влезе в топ 4 и започна сезона на дъното. Те имаха шест дни след победата им над Норич, ние имахме два дни. Толкова беше трудно да върнем в мача, нямахме енергия.

Затова сложихме допълнителен човек в халфовата линия, за да имаме повече контрол. Опитахме и в една минута получихме дузпа, а след това и червения картон. Трябва да анализираме много неща, но понякога монетата пада от твоята страна. Знаем какво означава да победиш Арсенал тук и във формата, в която се намира. Сега е време за почивка.

Ние не сме отбор, който вкарва в последната минута или в добавеното време. Не си спомням последния път, в който се случи. Може би, преди две или три години. Но при 10 срещу 11 те промениха схемата и грешки ни позволиха да спечелим мача.

Не видях тяхната дузпа, тъй като не я показаха на екрана. Показаха тази на Бернардо, която си е дузпа. За другата не знам", каза Гуардиола.

Манчестър Сити победи Арсенал с 2:1

Манчестър Сити се добра до обрат над 10 от Арсенал

Двата отбора спретнаха зрелищно тактическо надиграване в първата среща за годината в английското първенство