Мениджърът на Манчестър Сити бе доволен от победата на своя отбор с 4:1 като гост на Динамо (Загреб) в последен мач от груповата фаза на Шампионската лига. Срещата бе без значение за "гражданите", които вече си бяха осигурили първата позиция.

"Не играхме за точки, а играхме за себе си. Важно бе да завършим по този начин - без контузии и без жълти картони. Изиграхме силни 75 минути, особено през второто полувреме.

Футболистите, които играят редовно, се представиха на ниво, но същото се отнася и за тези, които по-рядко получават шанс. Сега ще се концентрираме върху Премиър лийг и другите турнири, в които участваме, а след това ще видим в какво състояние е бъдем през февруари.

Нападателите имат нужда от голове, а той вкара три. Дано направи настроението му още по-позитивно. Жезус е невероятен боец, помага и в защита и прави всичко на терена. Но за него е важно да бележи, а и за всички нас също. Менди пък изигра най-силния си мач за сезона. Това е нормално, когато дълго време не си играл. Той притежава невероятно физика, особено когато е здрав и с правилната настройка", коментира Гуардиола.