Мартин Петров отново вкара гол за Манчестър Сити. Това се случи по време на бенефиса на легендарния капитан на тима Венсан Компани.

Самият бивш бранител не успя да излезе на терена заради контузия в бедрото. За сметка на това игра синът му Франсоа.

Петров откри още във 2-ата минута след марков пробив по крилото и свиреп удар в мрежата на сборен отбор на звездите на английската Висша лига.

Малшанс: Венсан Компани ще пропусне собствения си бенефис

Причината е контузия...

В 31-ата минута обаче Робин ван Перси изведе Роби Кийн в идеална позиция и бившият съотборник на Димитър Бербатов изравни.

В 48-ата Ван Перси пък отбеляза втори гол за звездите. 2 минути преди края Бенджани успя да направи 2:2, след като Шейн Гивън малко преди това Шей Гивън спаси уникален удар на Петров.

Мартин изкара 3 години в Сити от 2007 до 2010 година, като в 59 мача вкара 9 гола за тима.