Манчестър Сити спечели предпоследния си домакински мач в настоящия сезон във Висшата лига. "Гражданите" се наложиха академично над Борнемут с 2:1 и вече имат 75 точки. Те със сигурност ще завършат на второ място, но още са в играта, както за Шампионската лига, така и за ФА Къп.

Гостите от южния бряг останаха на 18-а позиция с 31 точки и даже да по Саутхямптън е Евертън, най-вероятно ще изпаднат в Чемпионшип.

Давид Силва откри резултата още в шестата минута след прецизно изпълнен пряк свободен удар отдясно. В 39-ата минута Габриел Жезус вкара втори гол след подаване на Давид Силва и отличен дрибъл. Бразилецът така даде спокойствие на своите съотборници.

Арсенал - Ливърпул, на живо

Арсенал - Ливърпул 2:1, Лаказет и Нелсън направиха обрата

Шампионите искат да минат стоте точки, домакините се надяват на Лига Европа

Момчетата на Гуардиола контролираха играта, но така и не можаха да стигнат до трети гол. Това за малко можеше да им струва скъпо.

В 89-ата минута Дейвид Букс намали на 2:1 след подаване на Калъм Уилсън. Това беше сигнал за атаки за "черешките". Те обсадиха вратата на съперника и Калъм Уилсън направи пропуск отблизо.