Манчестър Сити победи миналогодишния шампион на Англия - Лестър с 2:1, след като в 76-ата минута бе отменена реализираната от Марез дузпа в полза на Лестър.

Ще заиграе ли Серхио Агуеро в Манчестър Юнайтед? На Острова дадоха отговор на този въпрос

Изданието "Sportsmail" с обширен материал

Двата тима изиграха динамично първо полувреме с открит футбол и три гола. Давид Силва откри резултата в 29-ата минута след слаб, но точен удар с левия крак. Гостите бурно оспориха редовността на това попадение, защото Рахим Стърлинг бе в положение на засада при изстрела на Силва, а английският национал посегна да играе с топката, но не успя да я докосне. След консултация със страничния рефер Робърт Медли зачете гола. В 35-ата минута Баналаун фаулира Сане в наказателното поле. Яя Туре, който днес има рожден ден, поиска да изпълни дузпата, но в крайна сметка Габриел Жезус взе топката и реализира безкомпромисно - 2:0. Три минути преди края на частта Шинджи Оказаки намали след много хубаво изпълнение, при което засече от въздуха центриране отляво на Олбрайтън.

В началото на втората част Олбрайтън пропусна добра възможност да изравни резултата. В 66-ата минута Фернандиньо удари с лакът в лицето Марк Олбрайтън, който дори не получи фаул в тази ситуация. Не изгледаше, че ударът е умишлен, но лицето на халфа на Лестър не изглеждаше никак добре след този инцидент.

В 76-ата минута гостите получиха правото да изпълнят дузпа след нелепо нарушение на Клиши срещу Марез. Спорно обаче бе дали въпросното нарушение не бе извън наказателното поле.

Алжирецът изпълни и топката се озова във вратата на Кабайеро, но се оказа, че играчът на Лестър докосна два пъти топката при изпълнението на 11-метровия наказателен удар и Роберт Медли правилно не зачете попадението, отсъждайки пряк свободен удар в полза на домакините.