Английският вицешампион Манчестър Сити спечели гостуването си на Олимпиакос с 1:0 и се класира за осминафинал в Шампионската лига. Момчетата на Джосеп Гуардиола имаха голямо предимство, но трудно стигаха до положения.

Манчестър Сити упражни много сериозен натиск през първото полувреме. Футболистите на Олимпиакос се бранеха с 10 човека в собственото си наказателно поле и почти не поглеждаха напред.

Голямото превъзходство не донесе много положения пред вратата на Олимпиакос. Все пак гостите стигнаха до гол в 36-ата минута. Стърлинг беше изведен отляво. Английският национал отигра топката с пета около ъгъла вратарското поле и Фил Фодън от удобна позиция направи резултата 0:1

Снимка 506940

След почивката нищо не се промени. Сити натискаше, но и вече стигаше до по-опасни ситуации. "Гражданите" благородно пропускаха да отбележат гол.

Гърците повече наблягаха на отбраната, но вече поглеждаха и напред. Португалският вратар на Олимпиакос Зе Са стана  герой на мача, с няколко блестящи спасявания.

В 88-ата минута Константинос Фортунис нямаше късмет, като диагоналният му удар му от воле премина до лявата греда на вратата, пазена от Едерсон. Малко след това Сисе не уцели целта след удар с глава отблизо. Това бяха всичките добри ситуации за домакините в целия двубой.

След този успех Манчестър Сити има 12 точки от 4 мача. На второ място е Порто, който по-късно днес гостува на Олимпик Марсилия и има 6 точки от 3 мача. Олимпиакос е с 3 точки, а френският тим ще опита днес да открие точковия си актив.