Манчестър Сити спечели домакинството си на Нюкасъл в среща от 24-ия кръг на Висшата лига.

Двубоят на "Етихад"завърши при резултат 3:1 за домакините. Точен на три пъти в тяхна полза беше Серхио Агуеро. Почетното попадение за гостуващия състав реализира Мърфи.

Снимка 335310

Домакините оправдано бяха фаворити за успеха и той бе задължителен за тях, тъй като в миналия кръг отборът допусна първата си загуба от началото на сезона - срещу Ливърпул.

Ливърпул победи Манчестър Сити с 4:3

Ливърпул показа как се прави, "мърсисайдци" сразиха непобедения Сити в голово шоу

Двата тима си вкараха 7 попадения

"Гражданите" са в добра форма и тимът има четири успеха в последните си шест мача във всички турнири, а освен това разполага с цели 12 точки пред втория в подреждането Манчестър Юнайтед.

Манчестър Юнайтед победи Бърнли с 1:0

Юнайтед дръпна на Челси, но все още е далеч от Сити

Минимален успех за "червените дяволи" като гости

Срещата за домакините пропуснаха Жесус, Менди и Делф, които са с различни травми, докато за гостите Рафаел Бенитес можеше да разчита на оптимален състав за днешния сблъсък.

Това не даде особено съществено отражение върху ситуацията на терена през началните 45 минути от мача, в които Сити контролираше всичко случващо се. Акциите на "гражданите" изглеждаха максимално сериозни, но при завършващия удар звездите на тима нямаха късмет да се разпишат.

Снимка 335309

Това се случи в 35-ата минута, когато Серхио Агуеро даде превес на състава си в срещата, откривайки резултата в Манчестър.

Двайсетина минути след почивката отново той, този път с удар от бялата точка, покачи на 2:0.

Снимка 335308

Точно когато домакините се виждаха сигурен победител обаче, Мърфи върна гостите в спора, разписвайки се за 2:1. Крайното 3:1 оформи отново Агуеро, който бе точен седем минути преди последния съдийски сигнал.

Нова промяна в резултата не беше регистрирана и по този начин Сити възвърна преднината си пред градския съперник Юнайтед на върха в подреждането. Нюкасъл остава на 15-ата позиция.

В последните шест мача между двата днешни съперника във всички турнири, предимството остава осезаемо в полза на Сити, който разполага с четири победи, едно реми и една-единствена загубана сметката си.