Манчестър Сити разгроми новия шампион на Англия Ливърпул с 4:0 в мач за престиж от 32-ия кръг на Висшата лига. Този двубой беше очакван, защото можеше да узакони титлата на "мърсисайдци", но загубата на Сити от Челси предотврати това. Срещата беше спечелена от по-мотивираният отбор, въпреки че Ливърпул игра с титулярите си.

Ливърпул започна в атака, но в трета минута  Сити организира контра, след която Жезус прати топката във вратата на Алисон. Попадението коректно бе отменено заради засада на бразилеца. Мърсисайдци продължиха да действат много мощно в атака и минута по-късно Салах излезе на стрелкова позиция, но Едерсон изби. След това Мане опита да вкара с добавка, но стражът отново беше на мястото си.

В 20-ата минута Салах проби на скорост и нанесе хубав удар, но за малшанс топката срещна дясната греда. Три минути след това Манчестър Сити получи дузпа, след като Джо Гомес задържа Стърлинг в наказателно поле. Де Бройне беше безпощаден от бялата точка за 1:0.

Десет минути след това домакините организираха страхотна акция. Де Бройне немари Жесус, който изпревари Робъртсън и намери Фодън. Англичанинът продължи със страхотен пас към Стърлинг. Бившият играч на Ливърпул се справи много технично с Гомес и стреля в ъгъла за 2:0.

Снимка 486440

В 45-ата минута Фодън за пореден път показа класата си. С много хитро движение той елиминира Робъртсън, направи двойно подаване с Де Бройне и се справи без проблем с Алисон за класическото 3:0.

В началото на втората част беше отсъдена дузпа за Ливърпул, но ВАР извади нарушението извън наказателното пол е фаулът беше много лошо изпълнен от Мохамед Салах.

Играта беше много отворена с добри ситуации пред двете врати. В 66-ата минута Стърлинг отново развинти защитата на гостите, но ударът му се оказа крив. За късмет на Сити Алекс-Окслейд Чембърлейн при опита си да изчисти вкара топката във вратата за 4:0.

Дълбоко в добавеното време комбинация между Марез и Фодън изведе алжереца в добра позиция отляво. Той стреля в близкия ъгъл на Алисон и направи за момент резултата 5:0. ВАР показа, че топката е ударила ръката на Фодън и попадението беше отменено.

Снимка 486439

Манчестър Сити: Едерсон, Уокър, Гарсия, Лапорт, Менди, Де Бройне, Родри, Гюндоган, Фодън, Жезус, Стърлинг

Ливърпул: Алисон, Александър-Арнолд, Гомес, Ван Дайк, Робъртсън, Хендерсън, Фабиньо, Вайналдум, Салах, Фирмино, Мане