Манчестър Сити се върна към победите. "Гражданите" надвиха с 1:0 като гости Шефилд Юнайтед в мач от 24-ия кръг на Висшата лига. Единственият гол в мача вкара Серхио Агуеро в 73-ата минута. През първата част дузпа пропусна Габриел Жезус.

Така Сити събра 51 точки и заема второ място във временното класиране. "Остриетата" са седми с 33 пункта.

Първата добра възможностс окри пред Стърлинг. Английският нападател получи топката от Марез и нанесе удар, но само добрата намеса на Хендерсън предотврати попадението.

В 25-ата минута Хендърсън направи второто си отлично спасяване в мача след красив удар от въздуха на Отаменди.

В 36-ата минута гостите получиха дузпа. Вратарят на "остриетата" обаче се намеси блестящо и спаси удара на Габриел Жезус.

В началото на второто полувреме Сити бе по-активният отбор. Удар на Родри с глава мина покрай вратата, а Жезус също не успя да насочи достатъчно добре топката с глава малко по-късно.

Снимка 462696

В 62-ата минута гол можеше да падне във вратата на Едерсон. След разбъркване в наказателното поле на Ман Сити влезлият малко по-рано Мусе завърши атаката с удар с пета. Решението му вероятно не бе най-точното, тъй като топката се озова в ръцете на вратаря без да го затрудни.

В 73-ата минута великолепно подаване на Де Бройне матира защитата на домакините, като изведе Агуеро на стрелкова позиция и аржентинецът насочи топката във вратата.

Манчестър Сити отмъква звездата на Бреша?