Манчестър Сити спечели с минималното 1:0 гостуването си на Шефилд Юнайтед. Голът вкара защитникът Кайл Уолкър през първото полувреме. Резултатът не отговаря на случилото се на "Брамал Лейн". Домакините успяха да отправят само един точен удар в целия двубой.

"Гражданите" имаха териториално предимство през целия двубой. Момчетата на Гуардиола търсеха пролуки през сгъстената защита на домакините и често успяваха да намерят такива. Атаките чест стигаха до аутлинията, защото "остриетата" се бяха прибрали много дълбоко.

След серия от пропуски гол падна 2 28-ата минута. Реализаторът е малко неочакван - Кайл Уолкър, който в този двубой игра като централен защитник. Английският национал стреля прецизно по земя извън наказателното поле. Топката влезе в десния ъгъл на разтегналия се Арън Рамсдейл за 0:1.

Снимка 503269

Домакините опитаха някакви атаки. Но най-много достигаха до някой корнер, след който да предизвикат меле.

През второто полувреме всичко продължи по същия начин. Сити владееше топката и правеше пропуски. Домакините опитваха епизодично по някоя контра. Вратарят на домакините Рамсдейл направи няколко блестящи спасявания, с което успяваше да задържи разликата до един гол.

В края "гражданите" затвориха мача с безкрайно владеене на топката.

С този успех Манчестър Сити се изкачи на 7-о място и има 11 точки, с колкото е и Тотнъм. И двата тима имат изиграни по 6 мача, защото двубоят на Сити срещу Астън Вила в първия кръг беше отложен. Другата седмица Сити приема шампиона Ливърпул.

Шефилд Юнайтед остана с една точка от седем мача. Отборът не успява да повтори миналия сезон и заедно с Уест Бромич, Бърнли и Фулъм ще води епична битка за оцеляване.

Манчестър Сити победи Олимпик (Марсилия) с 3:0 в Шампионската лига