Манчестър Сити спечели с 1:0 битката за второто място в английската Висша Лига срещу Лестър и увеличи преднината си пред днешния си съперник на 7 точки. Габриел Жезуш вкара единственото попадение на "Кинг Пауър Стейдиъм" в 80-ата минута. Преди това Серхио Агуеро изпусна дузпа, а в началот на срещата Джейми Варди уцели гредата на гостите.

Брендън Роджърс направи три промени в сравнение с двубоя с Уулвърхамптън. Кристиан Фукс, Денис Прает и Келечи Ихеаначо бяха титуляри за Лестър. Хамза Чъдури пропусна двубоя заради наказание.

Джосеп Гуардиола не даде почивка на никой от основните си играчи въпреки предстоящото гостуване на "Сантиаго Бернабеу". Фернандиньо се завърна като партньор на Аймерик Лапорт в центъра на отбраната. Рияд Марез и Илкай Гюндоган също стартираха. Давид Силва и Габриел Жезус останаха на пейката.

Челси спечели лондонското дерби с Тотнъм

Оливие Жиру и Маркос Алонсо вкараха за победителите

В осмата минута Варди се откъсна зад отбраната на "гражданите" и стреля към далечния ъгъл, но домакините нямаха късмет, тъй като топката срещна гредата. Гостите отговориха с удар на Марез от 25 метра, избит от Шмайхел.

В 29-ата минута Мадисън изпълни пряк свободен удар, след който топката срещна ръцете на Де Бройне, който беше част от стената. Ситуацията беше прегледана от ВАР, но до дузпа не се стигна.

Мадисън изпълни много добре пряк свободен удар в 37-ата минута, когато прехвърли стената и насочи топката до гредата, но Едерсон реагира добре и изби.

Малко след това плеймейкърът на Лестър центрира много прецизно от дълбочина в наказателното поле. Ихеаначо изскочи зад отбраната и атакува топката с глава, но Едерсон излезе напред и двамата се сблъскаха. Решението беше за корнер в полза на домакините.

Снимка 468176

В добавеното време "гражданите" организираха мълниеносна контраатака, която завърши с гол на Агуеро. Попадението обаче правилно беше отменено заради очевидна засада на аржентинеца.

Харви Барнс се появи в игра за началото на второ полувреме на мястото на Ихеаначо. Това вкара доста скорост в атаката на Лестър. Още в първата минута Бранс проби отляво и центрира в наказателното поле, но там нямаше кой да засече.

В 53-тата минута Де Бройне получи топката от Родри и стреля много добре до гредата, но Шмайхел спаси с вещина.

Манчестър Сити получи дузпа след час игра, след като удар на Гюндоган срещна ръката на Денис Прает. Разбира се, че решението за наказателния удар беше взето с ВАР. Агуеро обаче стреля лошо и Шмайхел спаси. Малко след това стражът на Лестър отново се намеси блестящо, избивайки нов изстрел на Агуеро.

Снимка 468177

В 71-вата минута Варди стреля от воле след центриране на Перейра, но топката профуча встрани от дясната греда на вратата на Едерсон.

В 80-ата минута Манчестър Сити най-сетне стигна до гол. Марез направи страхотен рейд, след което изведе много добре Жезус, който изскочи на ръба на засадата и пусна топката покрай Шмайхел. Голът премина традиционната проверка на ВАР за засада, но този път линиите поазаха, че всичко е редовно.

До края опитите на домакините за изравняване не доведоха до нищо.