Пеп Гуардиола бе изключително щаслив след първия трофей, който спечели като мениджър на Манчестър Сити. "Гражданите" победиха с 3:0 Арсенал във финала за Купата на Лигата на Англия.

"Важна победа. Всички сме щастливи. Поздравявам всеки, който е свързан с Ман Сити. Този трофей не е за мен, а за клуба.

През първото полувреме допуснахме много грешки. Футболистите показаха силните си качества.

Срещу Уигън играхме 45 минути с човек по-малко и загубихме. Днес беше важно да спечелим. Сега трябва да мислим за представянето си в другите две състезания, в които участваме. Целта ни е да побеждаваме във всеки един мач", заяви Гуардиола.

Манчестър Сити победи с 3:0 Арсенал във финала за Купата на Лигата на Англия

Първи трофей за Пеп начело на Сити, "гражданите" разбиха Арсенал във финала за Купата на Лигата