Мениджърът на Манчестър Сити Хосеп Гуардиола коментира отпадането на своя тим от Шампионската лига. "Гражданите" загубиха на два пъти от Ливърпул в четвъртфиналите и след общ резултат 1:5 приключват участието си в турнира. При снощното поражение с 1:2 на "Етихад" испанецът бе изгонен на полувремето, след като влезе в пререкания със съдията заради отменения гол на Лерой Сане.

"Поздравления за Ливърпул. Дано те представят достойно Англия в 1/2-финалите в турнира. Казах на съдията, че за мен голът на Сане е редовен и затова бях изгонен. Всичко щеше да е различно при 2:0 в наша полза.

Щеше да е различно и ако при гола на Салах в първия мач бе вдигната засада. В този турнир силите на отборите са много изравнени и затова съдийските решения са толкова важни. Те могат да решат изхода на всеки мач.

Догодина ще опитаме отново. Трябва бързо да се възстановим за оставащите 6 мача до края на сезона. Победната ни серия в продължение на 10 месеца бе невероятна и смятам, че трябва да анализирате всеки един мач от нея", заяви Гуардиола.

Ливърпул на полуфинал в Шампионската лига след нов успех над Манчестър Сити

Ливърпул го направи отново! Мърсисайдци на 1/2-финал след нов успех над Ман Сити

Стратегията на Клоп проработи - 2:1 на "Етихад"!