Турнир: Лига Европа Стадион: Зрители:
90+3′

Край на мача!

90+2′

ГОООЛЛ ЗА ЖРИНСКИ! Билбия бележи за 1:1 след груба грешка в защитата на разградчани!

89′

Недялков заменя Кампаняро.

86′

Кешеру е заменен от Горалски.

80′

Броун спасява! Аржентинският вратар предотврати изравнително попадение след удар с глава от близка дистанция на Билбия!

78′

Пезер заменя Стойкич.

73′

Лукоки заменя Мисиджан.

68′

Вандерсон можеше да удвои! Бразилецът получи двойна възможност да вкара, но при вторият случай ударът му бе изчистен от голлинията!

61′

Филипович заменя Станич.

58′

Безинтересни са минутите от началото на второто полувреме, поради което липсват опасности пред двете врати.

54′

Центриране на Билбия е уловено от Броун.

49′

Опасно центриране на Станич мина между Моци и Броун, но нямаше кой да играе с топката от домакините.

47′

Йович заменя Шовшич.

45′

Начало на второто полувреме!

45′

Край на първото полувреме.

43′

Страхотна проява на Солдо! Мисиджан намери успоредно на вратата Кешеру, който стреля силно на 2-3 метра от голлинията, но вратарят на домакините застана на пътя на топката и предотврати сигурен втори гол!

42′

Жълт картон и за Кампаняро.

40′

Жълт картон за Шовшич.

36′

Хорхе Броун играе рисково в наказателното поле, но за щастие на разградчани Билбия не се възползва от грешката на аржентинския вратар.

28′

Домакините се опитват да установят натиск след попадението на Кешеру, но разградчани са добре групирани в собствената си половина.

24′

ГОООЛЛЛ ЗА ЛУДОГОРЕЦ! Кешеру бележи, след като с помощта на рикошет топката спря в мрежата - 1:0!

15′

Кешеру остана сам на добра позиция отляво в наказателното поле, но ударът му мина до гредата!

10′

Пас към Кешеру в наказателното поле е овладян от румънеца, който обаче успя да спечели само корнер.

3′

Жълт картон за Рустемович.

2′

Още преди да са изминали 30 секунди Билбия получи подаване на удобна позиция в наказателното поле, но ударът му мина над вратата.

1′

Начало на мача, който се играе на стадиона в Широки брег.

55. Филипович 92. Лукоки

Лудогорец излиза тази вечер срещу Жрински (Мостар) в среща-реванш от третия предварителен кръг на Лига Европа.

Провалът срещу унгарския МОЛ Види беше болезенен урок за разградчани и те едва ли ще си позволят отново да отпаднат от по-слаб съперник. Многото пропуски със сигурност тревожат щаба на Лудогорец, но днес отборът има шанс да покаже, че постепенно намира себе си и да влезе в повишено самочувствие в дербито с ЦСКА, което предстои в неделя.

Жрински не е име, което респектира, но разполага с технични млади футболисти, които са способни да създадат проблеми на защитата на българския шампион. Домакините обаче едва ли ще се хвърлят в атаки от самото начало, защото са наясно, че един гол в тяхната врата до голяма степен ще сложи край на интригата.

Броени часове преди мача босненският тим смени треньора си и на мястото на Анте Мише дойде Блаж Слишкович.

Ключова промяна в редиците на Жрински Мостар преди реванша с Лудогорец

Първата среща в Разград завърши с успех 1:0 за "орлите"

Слишкович няма да прави експерименти, най-малкото защото още не познава добре отбора. Той ще заложи на системата 4-2-3-1, като на върха на атаката ще действа Бекич, а от втора позиция ще му помагат Филипович, Билбия и Йович.

Изненадата в състава на Пауло Аутуори може да е оставането сред резервите на Клаудиу Кешеру. Бразилският специалист обмисля да пусне като "фалшива деветка" Върджил Мисиджан, а Джоди Лукоки и Вандерсон ще атакуват по фланговете. Марселиньо отново ще гради играта на разградчани, докато Светослав Дяков и Яцек Горласки ще имат предимно дефанзивни функции.

Домакините се надяват двубоят в Широки Брег да се превърне в повторение на този между ФК Сараево и Левски през 2012 година. Тогава "сините" спечелиха в София с 1:0, но на реванша отстъпиха с 1:3 и бяха елиминирани още във втория предварителен кръг на Лига Европа. Жрински обаче има лош спомен от предишната си среща с български отбор. През 2013 година тимът от Мостар се падна с Ботев (Пловдив) в Лига Европа и отпадна след 0:0 и 0:2.