Шампионите от Лудогорец допуснаха втора поредна загуба на австрийска земя. Селекцията на Бруно Рибейро отстъпи на Спарта (Прага) с 0:1. Единственото попадение в мача падна след половин час игра и бе дело на португалеца Марко Пайшао. Лудогорци се представиха доста под нивото си, но за оправдание може да се смята, че днес шанс за изява получиха голяма час от резервните футболисти. Останалите се готвят за утрешната престижна проверка срещу Зенит.

Контролата можеше да има и друг краен резултат, ако страничният съдия не бе отменил попадение на Цветелин Чунчуков. Кишада пък сътвори непростим пропуск в 79-ата минута.

Добър мач със „зелената" фланелка изигра новото бразилско попълнение-  Сисиньо.

Вече традиционно за мачовете на разградчани, жегата на австрийска земя бе повече от неумолима. Изненадващо обаче, това не попречи на темпото на игра. За наше съжаление, пълно господство на терена имаха футболистите на Спарта, който на няколко пъти затрудниха максимално Милан Борян.

Канадецът обаче бе безпомощен 30-ата минута, когато чешкият гранд заслужено поведе в резултата. Новото попълнение на столичани- Марко Пайшао се възползва по максимален начин от центриране на Фридек и въпреки опитите на Терзиев успя да реализира.

До края на частта, преднината на Спарта можеше да бъде и от два гола. Борян обаче спаси подобаващо диагонален изстрел на Ваха и фаул, изпълнен от Брезаник.

Първата голова възможност за Лудогорец бе регистрирана чак в 50-ата минута. Кишада матира чешката отбрана с техничен пас с пета към Чунчуков, който обаче стреля над горната греда.

И докато Спарта (Прага) пропускаше с лекота своите положения, българският шампион бе много близо до изравняването. Кишада остана сам срещу Бичик, но прекалено много се забави и в крайна сметка топката му бе избита от Бака. Бразилецът дори можеше да пусне и към непокрития Чунчуков.

Името на последния попадна в центъра на вниманието в 85-ата минута. Нападателят получи отличен пас от Сисиньо и с леко нестандартен шут прати коженото кълбо в далечния ъгъл на Бичик. Племенникът на Гошо Петков обаче нямаше как да се зарадва, тъй кат се оказа в положение на засада.

ЛУДОГОРЕЦ - СПАРТА (ПРАГА) 0:1

0:1 Марко Пайшао (30')

СТАДИОН: Градски стадион в гр. Флахау

ЛУДОГОРЕЦ: 1. Милан Борян, 4 Сисиньо, 55 Георги Терзиев, 24 Преслав Петров, 16 Браян Ангуло, 12 Абел Анисе, 8 Лукас Саша, 88 Вандерсон, 92 Джои Лукоки, 19 Александър Василев, 17. Цветелин Чунчуков.

СПАРТА (ПРАГА): Бичик, Маречек, Холек, Полом, Щайнхьофер, Дочкал, Ваха, Хюшбауер, Брезнаник, Пайшао, Фридек