Нападателят на Лудогорец Пиерос Сотириу показва отлична форма от началото на сезона. Срещу Царско село той отбеляза 5-ото си попадение в Първа лига от началото на сезона, като това се случи в петия му изигран мач. Всички тези голове са вкарани в рамките на точно 331 минути, което означава, че в Първа лига кипърецът вкарва на всеки 66 минути.

Подобен коефициент няма нито един друг футболист в първенството ни. От началото на сезона Сотириу има общо 9 гола за Лудогорец. Три са в Европа - на Олимпиакос, Мура и Малмьо, като има и едно попадение за Суперкупата на България при погрома над ЦСКА с 4:0. Той отбеляза миналата седмица и на Малта с националния тим на Кипър, чийто капитан е, пише "Мач Телеграф".