Сериозни проблеми в защита има треньорът на Лудогорец Станислав Генчев преди домакинството на Брага в четвъртък. Те са най-вече в лявата част, където капитанът Антон Недялков е под сериозен въпрос за срещата с португалците, а в последните минути на двубоя с Царско село (4:0) заради здравословен проблем от терена излезе Шакил Пинас. Вместо него в игра се появи Сисиньо, но опитният бразилец е наказан за двубоя с Брага, тъй като си изкара червен картон при поражението от Цървена звезда. Недялков не е играл от над месец, като получи травма в глезена при ремито с Мидтиланд (1:1). Той трябваше да е извън терените само за 2 седмици, но контузията му се оказа по-сериозна и ето че вече над месец Недялков е в лазарета. Той беше на лагера на националния тим, но не игра нито срещу Литва, нито срещу Северна Ирландия. Възможно е защитникът да запише минути срещу Брага, но това не е много сигурно. Шакил Пинас навлезе във форма и е титуляр в периода, в който Недялков го няма, като само срещу Левски Станислав Генчев предпочете Сисиньо да е ляв бек.

Междувременно португалското издание Мaisfutebol предупреди футболистите на Брага да внимават за защитника на Лудогорец Жосуе Са. Както е известно, именно Са откри резултата срещу Царско село, като в крайна сметка срещата завърши 4:0.

"Внимание Брага, Жозуе Са отвори пътя за разгрома на Лудогорец. Българският шампион победи Царско село с четири гола за едно полувреме, преди да приеме "миньорите" в четвъртък", написа Мaisfutebol.

Любопитно е, че Жосуе Са има вече 3 гола в Първа лига, като повече от него този сезон имат само офанзивните играчи Пиерос Сотириу, Бърнард Текпетей и Елвис Ману. През миналия сезон Са отбеляза 2 попадения за 17 срещи, което значи, че той записва най-силния си сезон в личен план. Интересно е, че в кариерата си 29-годишният защитник има общо 15 гола, което не е малко за играч на неговия пост, пише "Новспорт".