Не за първи път Лудогорец ще започне сезона в елита с гостуване на новак. Визитата на Септември (София) днес ще е трета такава от 2011-а насам, припомня "Тема спорт". В предишните два случая разградчани загубиха с по 0:1. На 20 юли 2013-а те отстъпиха на Любимец след гол на Самир Аясс още в 10-ата минута. В 73-ата пък Козмин Моци получи червен картон. Година по-късно сценарият се повтори с друг тим от Югоизтока. На 19 юли 201Фа Лудогорец отстъпи с 0:1 и на Хасково. Попадението реализира Дончо Атанасов в 42-рата минута.

Днес зелените гостуват на "Васил Левски" на Септември в София.

Интересното е, че и през 2015-а "орлите" губят в първия кръг. Тогава те гостуват на Литекс и падат с 0:2 след попадения на Данило Асприля и Диого Виана.

Така в три поредни години разградчани падат в първия кръг далеч от дома.

Лудогорец има още едно поражение в първия кръг и то пак е при гостуване. На 8 август 2020-а зелените отстъпват с 1:3 при визитата си на Ботев Враца. Така че днешният дуел в столицата не бива да се смята за сигурен от страна шампионите, които е видно, че често се препъват на старта.