Лудогорец загуби първата си контрола по време на зимната подготовка. "Орлите" отстъпиха с 1:3 на румънския средняк Ботошани. Проверката се игра в турския курорт Белек.

Натанаел даде аванс на разградчани в 12-ата минута, но Бурча (36), Фюлоп (64) и Головка (68) донесоха пълния обрат на Ботошани.

Неофициален дебют за разградчани направи Адриан Попа, а в срещата участие взе и каращият проби в тима Давид Рибейро.

Лудогорец - Ботошани 1:3

Лудогорец - Ботошани 1:3, обрат за румънците

"Орлите" с първа проверка през зимата

Първата по-опасна ситуация дойде още в 5-ата минута, когато Янков намери Шверчок, но Фрайсъл успя да блокира удара на нападателя. Пет минути по-късно Лукоки преодоля защитник на румънците и намери Янков. Младокът от 5-6 метра стреля над вратата.

В 12-ата минута натискът на "орлите" даде резултат. Натанаел напредна отляво и с удар по диагонала не остави шансове на вратаря за 1:0.

Ботошани бе близо до гол в 24-ата минута, когато Броун изби коварен удар на Онженда. При последвалия корнер Бурча нацели напречната греда с глава.

В 36-ата минута Ботошани получи право да изпълни фаул малко след центъра. Последва пас наляво и центриране, което за пореден път завари неподготвена отбраната на орлите. Централният защитник Андрей Бурча овладя топката и вкара след шут от около 11 метра.

В 41-ата минута Кампаняро опита да върне топката към Терзиев, но сбърка. Кълбото се озова в Роман, който опита силен удар, но над вратата.

Антони Здравков: Ще наблегнем на пропуските пред противниковата врата

"Днес искахме да спечелим мача, но и да се натоварим"

Само 120 секунди по-късно Лудогорец отново можеше да поведе. Лукоки пресече разиграване на защитниците на Ботошани, нахлу в наказателното поле и намери непокрития Вандерсон, който обаче шутира в аут.

През второто полувреме треньорът на Лудогорец Антони Здравков пусна нова единадесеторка. Адриан Попа направи неофициален дебют за "орлите", а след дълго отсъствие заради контузия в игра се завърна Абел Анисе.

Втората част започна добре за "орлите". В 48-ата минута вратарят Папа спаси трудно удар на каращия проби Давид Рибейро.

След час игра Яцек Горалски се контузи и на негово място в игра влезе Жоао Пауло. В 64-ата минута Ботошани направи пълен обрат. Фабрини с чудесен пас изведе Лоран Фюлоп сам срещу Даниел Наумов, нападателят финтира стража и на празна врата вкара за 1:2.

Марселиньо: Лудогорец ще е в добра форма през февруари

"Винаги обичаме да побеждаваме"

Четири минути по-късно отново Фабрини изведе Фюлоп зад отбраната на "орлите". Нападателят опита удар по диагонала, който бе блокиран от Наумов, но Головка засече топката във вратата за 1:3.

Лудогорец опита да се върне в мача, но вратарят Папа на два пъти спаси удари на Марселиньо. В 87-ата минута Жоао Пауло стреля над вратата от удобна позиция.