Лидерът в „А" група и настоящ шампион на България-Лудогорец, спечели първата си контрола на българска земя след завръщането на клуба от Турция.

Селекцията на Георги Дерменджиев надигра намиращия се във „В" група тим на Етър (Велико Търново) с 2:0. Преди срещата с едноминутно мълчание двата отбора и публиката почетоха паметта на починалия днес Трифон Иванов.

Първият гол в срещата бе реализиран от Мишо Александров в 24-ата минута. Кафу беше изпуснат от защитата по левия фланг, напредна и пусна топката на притичалия български национал.

Крайният резултат бе фиксиран от капитана Съни Дяков в 71-ата минута. Кафу центрира прецизно отдясно и Дяков отблизо насочи топката в мрежата с помощта на гредата.

До края етърци можеха да отбележат почетно попадение, но удобна ситуация пропиля Петър Димтиров.