90′

Последен съдийски сигнал.

Победа за Лудогорец.

Лудогорец победи Висла (Плоцк) с 2:0 в първата си контрола за 2020 година

Успешен старт за Върба начело на Лудогорец, Владо Стоянов се завърна на вратата на шампионите

Точни за шампионите бяха Шверчок и Тауата

85′

Добри действия в защита за футболистите на Висла.

Без възможности за увеличаване преднината на Лудогорец.

80′

Марселиньо владее топката продължително.

Не успява обаче да осъществи интересен пробив в половината на съперника или да създаде напрежение в наказателното поле по някакъв друг начин.

72′

Второто полувреме далеч не е толкова динамично, колкото откриващата част от двубоя.

Положения пред двете врати няма.

Временно затишие на терена.

67′

Първа опасност за влезлия след паузата Владислав Стоянов.

Той се справя блестящо, след като успява да спаси изстрел от едва няколко метра разстояние.

Стоянов: Ще бъде трудно, Левски и ЦСКА се подсилват

"По-голямо име в треньорството от Павел Върба не е идвал в България"

62′

Жълт картон за Фурман.

59′

Жоржиньо стреля!

Топката се отбива в тялото на вратаря.

Добра възможност за влезлия преди броени минути на терена футболист.

55′

Съставът на Лудогорец за второто полувреме:

Стоянов, Икоко, Моци, Терзиев, Недялков, Йорданов, Баджи, Жоржиньо, Вандерсон, Марселиньо, Кешеру

50′

Нови 11 футболисти за Лудогорец на терена.

Ще бъде любопитно да се види как ще функционира съставът на Върба в този си вариант.

45′

Играта е подновена.

45+1′

Първото полувреме предложи динамична игра от страна и на двата тима, с подчертано надмощие на българския шампион.

Разградчани владееха инициативата и още от самото начало на срещата показаха, че въпреки неформалния ѝ характер, биха се радвали да стигнат до отбелязването на няколко попадения.

В петата минута резултатът беше открит. Якуб Шверчок даде предимство на "орлите", разписвайки се от близка дистанция. Атаката на шампионите премина първо през дясното, след това и през лявото крило, достигна до Шверчок, чийто голов нюх бе доказан недвусмислено, а резултатът - открит.

Новото попълнение на Лудогорец Каули направи впечатление. Физическата му подготовка бе отлична. Непрекъснато създаваше напрежение за съперниковите футболисти, като настояваше да владее топката продължително.

В 18-ата минута се наложи на Илиев да се намесва, след центриране към Урига. Снажният футболист на Висла скочи високо и засече паса с глава. Намесата на националния вратар беше навременна и той не позволи да бъде изненадан.

В 27-ата минута Шверчок получи подаване в пеналта, не побърза да стреля, а вместо това избра да осъществи ефектно двойно подаване с Тауата, който от непосредствена близост удвои преднината на Лудогорец.

В 39-ата минута Бакалов напредна по десния фланг, но се забави, топката бе избита от бранител, но попадна у Чибота, който за съжаление не успя да я насочи точно и този път пропусна да се разпише.

Така преднината на разградчани се запази, като се очаква през второто полувреме те да бъдат в различен състав.

45′

Почивка.

39′

Разбъркване в полето на Висла.

Бакалов се забави и не успява да стреля.

Топката стига до Чибота, който шутира!

Рикошет в крак на бранител и корнер в полза на "зелените".

Нищо запомнящо се след изпълнението.

38′

Чибота с добро подаване за Каули.

Новото попълнение в редиците на шампионите стреля.

Вратарят на Висла спасява.

Лудогорец представи Каули, халфът взе №95
Обновена

Трансферът е факт

32′

Каули пробива по фланга.

Праща топката към Чибота.

Пас за Шверчок, чийто завършващ удар не е точен.

Чудесна възможност за разградчани за отбелязване на ново попадение.

27′

ГООООООООООООООООООЛ!!!

2:0!

Попадение на Талеб Тауата!

Силен изстрел от близка дистанция.

Нови добри действия на Шверчок, който не се изкуши да завърши сам акцията, подаде към съотборника си, който се отчете с красиво изпълнение от непосредствена близост.

Преднината на разградчани е удвоена.

25′

Засада на Ангиелски.

21′

Засада на Меребашвили.

18′

Спасяване на Илиев!

Урига засече с глава центриране в наказателното поле, но българският страж е на висота!

Предимството на Лудогорец се запазва.

17′

Свободен удар в полза на съперника на "орлите" в близост до вратата на Илиев.

Ударът не води до нищо сериозно.

Изпълнението не допринесе за промяна в статуквото на терена.

16′

Опит за изстрел на футболист на Висла от далечна дистанция.

Получи се рикошет и кълбото се отбива в лявата ръка на Форстър.

Дузпа няма.

15′

Тауата праща топката в наказателното поле.

Защитник на Висла излиза и избива кълбото напред.

Добавката на футболиста на разградчани не е точна.

12′

Чибота напредва в половината на Висла.

Стига до границата на наказателното поле и избира да стреля.

Слаб удар, без проблеми за вратаря на опонента.

10′

Меребашвили опитва да притесни бранителите на символичните домакини от Разград.

Акцията му не е успешна.

Все пак - първи опит на състезател на Висла да създаде нещо интересно в съперниковата половина от терена.

8′

Новото попълнение на Лудогорец Каули прави впечатление.

Физическата му подготовка е отлична.

Непрекъснато създава напрежение за съперниковите футболисти, като настоява да владее топката продължително.

Каули: Дойдох в отбор-победител, мачовете в Европа са мечта

"За мен ще бъде чест да игра срещу отбор като Интер"

5′

ГООООООООООООООООЛ!!!

1:0!

Продължителна атака на "орлите", премина през десния фланг, след това и през левия, а центрирането бе прекрасно за Шверчок.

Таранът на Лудогорец бележи!

Предимство за българския шампион!

3′

Новият треньор на разградчани следи внимателно случващото се на терена.

Това е неофициалният дебют на Павел Върба начело на разградския тим.

Снимка 460430

1′