Лудогорец тръгна с очаквана победа на старта в Първа лига, а неочакван вероятно според мнозина бе минималният успех с 1:0 срещу Етър. Разградчани спечелиха с ранно попадение на Вандерсон, разписал се в 3-ата минута.

"Орлите" видимо играха с не повече от 20-30 % от възможностите си, явно мислейки за предстоящия мач от квалификациите на Шампионска лига срещу унгарския шампион Видеотон.

Лудогорец - Етър 1:0, ранен гол на Вандерсон!

Срещата е от 18,30 часа

Още в 3-ата минута груба грешка при изнасяне на топката от защитата на Етър позволи на Кешеру да овладее пред наказателното поле, румънецът изведе Вандерсон на добра позиция по диагонал, който вкара за 1:0.

След попадението разградчани продължиха да натискат. Кешеру имаше добра възможност от пряк свободен удар да порази целта, но топката попадна в стената.

Последваха минути, в които Етър привидно успя да изнесе играта по-далеч от вратата си, а първият удар по посока вратата на Ренан дойде от Яни Пехливанов, оказал се обаче крайно неточен.

Снимка 369564

До края на полувремето разградчани организираха няколко добри атаки през двата фланга, но Сисиньо и Натанаел не успяха да завършат по най-добрия начин нападенията на "орлите".

Второто полувреме започна с натиск на Лудогорец, а Козмин Моци пропусна страхотен шанс да удвои резултата! Румънският защитник получи пас от Натанаел на отлична позиция в наказателното поле, очи в очи с Христо Иванов, но се забави с обработването на топката и позволи на Скерлев да я избие.

Снимка 369562

Последваха удари от дистанция на Лукас Саша, Марселиньо и Моци, но нито един от тях не представляваше проблем за Христо Иванов.

До края на срещата до нов гол така и не се стигна, но минути преди нейния край гостите от Етър бяха ощетени!

При удар на Иван Стоянов от фаул топката срещна ръката на Шверчок, която бе опъната, но Никола Попов прецени, че няма основание за нарушение, което бе на линията на наказателното поле!