Лудогорец постигна равенство в първия си мач за годината. Шампионите не успяха да победят Арсенал (Тула), завършвайки 1:1 в турския курорт Белек.

Разградчани си отбелязаха автогол за 0:1 в 64-ата минута чрез Пластун, а 10 минути по-късно изравниха, чрез Жоао Пауло. Така дошлият от Ботев играч направи неофициален дебют с попадение.

Срещата не се игра на особено високо темпо, а двата отбора си размениха по едно половуреме със силни изяви. В първата част, руснаците доминираха, докато Лудогорец беше по-добрият на терена през вторите 45 минути.

Арсенал (Тула) не се представя особено добре в руския елит, като заема предпоследното място с едва 12 точки от 17 изиграни мача.

НА ЖИВО: Лудогорец - Арсенал (Тула)

Шампионите с първа контрола

Шампионите бяха близо до това да си търсят принудително съперник за днешния ден след като Арсенал дълго се чудеха дали да тренират в южната ни съседка. Причините са терористичните актове в страната. Все пак руснаците решиха да рискуват и се готвят в Белек.

Първото попадение в мача падна чак в 64-ата минута, когато  Кирил Комбаров изведе Олег Власов и той центрира, но там Пластун пресече топката в собствената си врата за 0:1. Разгадчани изравниха десет минута по-късно след като Жоао Пауло засече хубаво центриране отдясно в наказателното поле и с премерен удар направи 1:1.

Георги Дерменджиев: Спряганите за трансфер звезди на Лудогорец тренират най-много

Дерменджиев: Спряганите за трансфер звезди на Лудогорец тренират най-много

"Ще следим мачовете на Копенхаген"

Следващата контрола на Лудогорец е с лидера в полското първенство Ягелония на 21 януари (17:30 часа). Освен тях са планирани мачове с Тренчин (27 януари), Заря Луганск (29 януари), Термалика (1 февруари), Злин (4 февруари), БАТЕ Борисов (7 февруари) и Марибор (8 февруари).