Турнир: Контроли 2024 Стадион: Белек, Турция Зрители:

КРАЙ НА МАЧА!

90+4′

Бундаренко е точен от бялата точка!

90+3′

Дузпа за Шахтьор! Реферът видя дузпа при рикоширала топка в тялото на Якуб Пьотровски.

77′

Шоу бе заменен от Якуб Пьотровски.

77′

Тиссера замени Тиаго.

76′

Пластун замени Русо

72′

ГОЛ ЗА ШАХТЬОР! Играч на съперника стреля, Падт отрази, топката попадна в Ласина Траоре, който бе на точното място и намали изоставането на своя отбор. При ситуацията останаха съмнения за нарушение срещу Мануел Шоу, но такова не бе отсъдено от главия съдия.

65′

Текпетей бе фаулиран и Лудогорец получи право да изпълно пряк свободен удар. Десподов стреля много опасно, пращайки топката над стената, към горния десен ъгъл на вратата, но вратарят се намеси и спаси почти сигурен гол.

60′

Спокойни минути на контролата, украинският гранд опитва да владее инициативата.

47′

Игор Тиаго прати топката във вратата на Шахтьор за трети път, но флагът на страничния съдия беше вдигнат за засада.

46′

НАЧАЛО НА ВТОРОТО ПОЛУВРЕМЕ!

45′

КРАЙ НА ПЪРВОТО ПОЛУВРЕМЕ!

40′

Десподов! Футболист №1 за 2021 година отправи опасен удар, но без нужната сила, за да затрудни Пятов, който успя да улови.

36′

Притеснение за Лудогорец, Текпетей изпитва сериозни болки след единоборство, но все пак успява да продължи мача.

34′

Жълт картон за Кирил Десподов.

29′

ГОЛ ЗА ЛУДОГОРЕЦ! Текпетей и Недялков разиграха отлично по левия фланг, бранителят намери с пас в наказателното поле Нонато, който с премерен удар по земя измежду няколко играчи удвои резултата!

27′

ГОЛ ЗА ЛУДОГОРЕЦ! Недялков напредна по левия фланг и центрира към Тиаго в наказателното поле, който насочи умело и разстреля мрежата за украинците за 1:0!

20′

Педро Нареси отправи опасен удар в долния ляв ъгъл, но вратарят Пятов се намеси.

10′

Десподов бе фаулиран малко пред границите на наказателното поле и Лудогорец получи право да изпълни пряк свободен удар. Самият Десподов стреля, топката се отби в стената, "орлите" поискаха игра с ръка, но такава не бе отсъдена от рефера.

5′

Украинска агитка подкрепя Шахтьор по време на контролата.

1′

17. Жоржиньо

Лудогорец се изправя срещу украинския гранд Шахтьор (Донецк) в контрола, която ще се играе в турския курорт Белек. Срещата е с начален час 16:30 часа.

Това ще бъде четвърти мач на шампионите срещи Шахтьор. До този момент те са записали две равенства и едно поражение срещу украинците.

Лудогорец остана без здрави играчи - отложи последните си две контроли в Турция

Лудогорец се договори с Вендсисел и Динамо (Киев)

До този момент Лудогорец изигра четири контроли в Турция, като в тях записа две победи, две равенства и една загуба. Разградчани надделяха над Цървена звезда (3:2) и Динамо Тбилиси (2:1), направиха равен със Заглембе Любин (1:1) и отстъпиха на германския Хановер с 1:2.

От щаба на "орлите" бяха принудени да отменят последните две контроли на тима в Анталия. Лудогорец трябваше да се изправи срещу Вендсисел и Динамо (Киев), но мачовете няма да се състоят заради контузиите в лагера на разградчани.

Както е известно, Рик Джонатан и Диниш Алмейда са със скъсани кръстни връзки, а още двама играчи на "орлите" са с леки травми, заради което не могат да вземат участие във въпросните двубои.

По програма Лудогорец трябваше да играе с датския тим на 3 февруари сутринта, а с украинския колос - същия ден след обяд.