Лудогорец спечели с 1:0 срещу полския Гурник Забже в последната си контролна среща на лагера в Турция.

Още в осмата минута, след контраатака, Кишада подаде към Себастиан Ернандес, който с премерен удар изненада вратаря на съперника за 1:0.

Четири минути по-късно новото попълнение на българския шампион Луму стреля опасно, топката рикошира в крак на защитник и вратаря Касперзик улови.

В 19-ата минута отново Луму имаше шанс да се разпише, но шутът му отново беше избит от полския страж.

След почивката треньорът на разградчани Стойчо Стоев пусна в игра различен състав. В края двубоят беше прекъснат за няколко минути заради проблем с осветлението.

В 83-ата минута Лудогорец можеше да стигне до втори гол.

След центриране на Кайсара, защитник на поляците отклони топката, тя прехвърли вратаря, тупна на голлинията, но след това нито един от двамата играчи на българския тим не успя да я довкара в мрежата.

В последните секунди на срещата удар на Даниел Абало срещна гредата на вратата на Гурник.

В четвъртък приключва вторият зимен лагер на Лудогорец в Турция. Същия ден, в 20.25 часа, групата на шампионите се прибира в България с редовен полет от Истанбул.

В петък играчите са в почивка. Тимът се събира отново на лагер на 1 февруари. В неделя (2 февруари) в 10 часа Лудогорец заминава от Терминал 1 на летище София на лагер в Кадис (Испания).

състав на Лудогорец: Чворович, Шоко, Моци, Терзиев, Витиня, Бургзорг, Ешпиньо, Луму, Мисиджан, Ернандес, Кишада (през второто полувреме в игра влязоха Минев, Кайсара, Златински, Дяков, Марселиньо, Безяк, Абало, Александров, Мантул