Лудогорец не срещна проблеми и спечели с 2:0 срещу Славия в Разград, запазвайки преднината си от 6 точки на върха пред ЦСКА и 7 пред Левски.

Футболистите на Антони Здравков изиграха двубоя в лежерно темпо, което обаче бе достатъчно за 3 точки срещу столичани. Попаденията за победителите отбелязаха Козмин Моци и Клаудиу Кешеру.

Началото бе за разградчани, които се настаниха в половината на съперника с първия съдийски сигнал на Драгомир Драганов. Атаките на "орлите" обаче не вещаеха опасност пред Антонис Стериакис, а и в предни позиции липсваше необходимата скорост.

Лудогорец - Славия 2:0, Кешеру удвои от дузпа!

Ще успеят ли "белите" отново да затруднят разградчани?

Първото добро положение дойде след около четвърт час игра, когато Марселиньо се озова на позиция за удар по диагонал отдясно в наказателното поле, но топката мина високо над вратата.

Якуб Шверчок пропусна да открие от чудесна позиция след половин час игра! Полякът получи подаване от Марселиньо, преодоля Стериакис в наказателното поле, но на празна врата не успя да порази целта.

Голът за 1:0 падна след статично положение!

Центриране от корнер намери Козмин Моци, който с глава със силен удар пред вратарското поле откри резултата, при който дойде почивката.

Снимка 394277

Втората част започна ударно, а Марселиньо можеше да удвои преднината на разградчани, но негов удар отдясно в наказателното поле бе спасен от Стериакис.

В ответната атака "белите" можеха да стигнат до изравняване, но Чунчуков не успя да засече добро центриране на Галин Иванов от левия фланг!

До голяма степен интригата приключи в 55-ата минута!

Милен Гамаков изпусна Якуб Шверчок и се наложи да го събори в наказателното поле, а от последвалата дузпа Кешеру направи резултата 2:0!

В оставащите минути двата отбора не успяха да стигнат до реални голови ситуации, макар че столичани се опитаха да се върнат в мача.

Удари на Галин Иванов и резервата Момчил Цветанов обаче не затрудниха Ренан и в крайна сметка двубоят завърши по този начин.