Лудогорец победи Хонвед с 4:2 във втората си контрола по време на лагера в Белек. Възпитаниците на Антони Здравков показаха доста по-добра игра от поражението от Ботошани и закономерно стигнаха до успех над 4-ия в унгарското първенство.

Тишлер откри резултата в 8-ата минута, а три по-късно Козмин Моци изравни. В 16-ата минута Натанаел направи пълен обрат, а в 33-ата се разписа Андриан Попа. В началото на втората част Чипф върна унгарците в срещата, а крайният резултат оформи Якуб Шверчок в 80-ата минута.

За разградчани неофициален дебют направи Пламен Илиев. За Хонвед през второто полувреме игра бившият футболист на ЦСКА Тончи Кукоч.

Лудогорец - Хонвед 4:2

Лудогорец - Хонвед 4:2, гол на Шверчок

"Орлите" ще изиграят втората си контрола в Турция

Двубоят започна по-силно за "орлите". В 6-ата минута Гроф успя да избие опасен удар на Натанаел. Последва корнер, след който Марселиньо стреля над вратата.

В 8-ата минута Хонвед поведе. Холендер изведе Патрик Тишлер зад отбраната на "орлите", нападателят преодоля Броун и вкара за 0:1. Попадението обаче трябваше да бъде отменено заради засада на голмайстора.

Снимка 401215

Източник: ПФК Лудогорец

Три минути по-късно шампионите изравниха. Сисиньо нахлу в наказателното поле и бе фаулиран от Скворч. Зад топката застана Козмин Моци, който не сбърка. В 14-ата минута Броун се справи с удар на Тишлер.

Две минути след това разградчани направиха пълен обрат. Натанаел получи топката отляво и центрира. Топката тупна пред Гроф, който не успя да реагира и кълбото се оплете в мрежата.

В 23-ата минута Натанаел осъществи самостоятелен пробив през центъра и шутира с десния крак, който затрудни Гроф, но вратарят плонжира и изби.

Снимка 401214

Десет минути след това Лудогорец стигна до трети гол. Горалски отне топката в центъра на терена и подаде към Лукоки отдясно. Крилото напредна и намери Попа пред наказателното поле. Румънецът с плътен удар, който рикошира и в играч на Хонвед, прати топката във вратата за 3:1.

В 37-ата минута Лукоки бе близо до гол. Холандецът нахлу в наказателното поле отдясно и стреля силно, но Гроф изби в корнер.

Снимка 401213

Антони Здравков пусна изцяло нова единадесеторка през второто полувреме. Неофициален дебют за "орлите" направи националният вратар Пламен Илиев.

В 56-ата минута Тигъра обаче бе принуден да вади топката от вратата си. Бившият футболист на ЦСКА Тончи Кукоч, който влезе в игра на почивката, центрира отляво, а младокът Доминик Чипф с глава не остави шанс на ботевградчанина.

Постепенно темпото на игра спадна. В 71-ата минута Гроф спаси удар на Терзиев. В 78-ата минута защитата на Хонвед не успя да изчисти топката, Жоао Пауло я отне и стреля опасно, но стражът на унгарците изби в корнер. След неговото изпълнение Бакалов стреля в гредата.

Снимка 401211

В 80-ата минута Лудогорец стигна до четвърти гол. Вандерсон намери Саша отдясно. Бразилецът центрира в наказателното поле, където Якуб Шверчок с глава се разписа.

Шест минути по-късно Гроф спаси вратата си от ново попадение. Стражът се намеси след удар с глава на Шверчок.

До края на срещата Рафаел Форстър можеше да отбележи още един гол за "орлите", но не съумя да нанесе хубав удар.