Отборът на Лудогорец се поздрави с успех в първата си контролна среща за 2018 година. На терена на хотел "Корнелия Даймънд" в Белек, селекцията на Димитър Димитров надигра с 2:0 петия във временното класиране на Румъния - Ботошани. Попаденията в мача реализираха Клаудиу Кешеру и Натанаел.

Румънецът даде ранен аванс на "орлите", след като в 5-ата минута се оказа на точното място, за да сътвори голова добавка. До почивката Лудогорец можеше да поведе и с два гола, ако гредата в 40-ата минута не бе ударил Марселиньо.

През второто полувреме играта се изравни, като Ботошани на няколко пъти бе близо до изравняването. В 78-ата минута пък Густаво Кампаняро сътвори уникален пропуск, след като от няма и метър пред голлинията, прати коженото кълбо високо в аут. В самия край сънародникът му Натанаел попадна под светлините на прожекторите, след като с уникален гол фиксира крайното 2:0.

Лудогорец - Ботошани 2:0 (Развой на срещата по минути)

"Орлите" започнаха годината с победа

Червен картон в този спаринг получи бразилецът Лукас Саша, който не издържа на напрежението и набързо беше изгонен от руския съдия. Втората контрола на Лудогорец е срещу украинския гранд Шахтьор (Донецк). Проверката ще се играе на 20 януари (събота) от 16,00 часа.

Двубоят започна отлично за българския шампион, които откри резултата след само 5 минути футбол. Хитрият Марселиньо изработи чудесно положение за младия Светослав Ковачев. Талантът на "зелените" остана сам срещу Кобреа, но стреля право в тялото на стража. На точното място обаче се оказа Клаудиу Кешеру, който с лекота сътвори головата добавка.

През следващите мигове Лудогорец беше пълен господар терена в хотел "Корнелия Даймънд". Атаките на разградчани бяха бързи и разнообразни, докато Ботошани предимно разчиташе на твърдите единоборства и статичните положения.

В 40-ата минута момчетата на Херо можеха и да удвоят своята преднина. Марселиньо опита да изненада стража на Ботошани с техничен изстрел в близкия ъгъл. Топката обаче срещна страничната греда.

В края на първото полувреме, Ботошани можеше да стигне и до изравнителен гол. Андрей Бурча се бе позиционирал отлично при изпълнението на корнер и успя да стреля с глава. За радост на лудогорци, топката премина на сантиметри от лявата греда на Ренан.

Димитър Димитров: До няколко дни ще има развитие по селекцията

Херо: Щом сме предложили договор на Кешеру, значи го искаме в нашия състав

"Приемам контролата с Ботошани като учебна игра"

На почивката Димитър Димитров спази обещанието си и смени цялата си единадесеторка. Така на терена се появиха: Броун, Натанаел, Мисиджан, Пауло, Саша, Терзиев, Горалски, Лукоки, Моци, Кампаняро и младият талант Доминик Янков.

Малко след тези рокади, футболистите на Лудогорец поискаха дузпа от главния съдия. Руският рефер обаче не обърна внимание на "зеленото" брожение и даде сигнал играта да продължи.

Петият в румънското първенство изравни играта през втората част и заслужено можеше да стигне до попадение в 70-ата минута. Богдан Унгурушан проби по фланга, след което центрира за нисичкия аржентинец Родригес. Изненадващо, той надскочи статичния при тази ситуация Терзиев и отправи удар с глава, преминал малко над горната греда на Броун.

12 минути преди последния съдийски сигнал, намиращите се на и около тренировъчното игрище в Белек, станаха свидетели на грандиозен пропуск. Козмин Моци посрещна топката на първа греда след корнер, продължавайки я за намиращия се на далечната такава Кампаняро. Бразилецът обаче сътвори нещо рядко срещано, пращайки топката високо в аут от по-малко от метър.

Георги Терзиев: Водя преговори за нов договор с Лудогорец

Терзиев: Преговарям с ръководството за нов договор

"Искам да играя колкото се може повече"

Секунди преди края на проверката, бразилецът Натанаел фиксира крайното 2:0. Бранителят сътвори нещо фантастично, след като шутира диагонално от далечна дистанция и прати коженото кълбо неспасяемо в далечния ъгъл на сюрпризирания съперников страж. Така Лудогорец се поздрави с успех в първата си контрола за новата година.

Втората контрола на Лудогорец е срещу украинския гранд Шахтьор (Донецк). Проверката ще се играе на 20 януари (събота) от 16,00 часа.