Лудогорец отпадна в първия кръг на Младежката Шампионска лига. "Орлите" отстъпиха след изпълнение на дузпи на Слован (Братислава). Първата среща в Словакия завърши 1:0 в полза на домакините, а днес разградчани надделяха със същия резултат в редовното време.

При наказателните удари Слован се наложи с 4:2.

Единственият гол в редовното време вкара Велислав Минков в 31-ата минута. В 61-ата минута лудогорци бяха близо до второ попадение, но вратарят на Слован извади в корнер удар на Хюсеин Кельовлуев.

При дузпите за "орлите" пропуснаха  Никола Ганчев и решаващата дузпа Илкер Будинов, а словаците вкараха и при четирите си опита.

Точни бяха  Велислав Минков и Георги Бабалиев.

Състав на Лудогорец: Владимир Русанов, Александър Ганчев, Димитър Жеков, Мартин Русков, Петър Караангелов (84- Никола Ганчев), Хюсеин Кельовлуев (88- Преслав Петков), Иван Йорданов-капитан, Георги Бабалиев, Илкер Будинов, Владислав Найденов (59- Кирил Янакиев), Велислав Минков.