Отборът на Лудогорец завърши 1:1 с изпадналия от Бундеслигата тим на Гройтер Фюрт. Проверката бе част от подготвителния лагер на "орлите" в Австрия и по договорка се игра в две полувремена от по 60 минути.

Бразилец близо до Лудогорец

Ето кой

Бърнард Текпетей даде аванс на разградчани след по-малко от минута игра. В 58-ата минута обаче Гидеон Юнг изравни. Двата отбора вкараха по още едно попадение, но те не бяха зачетени.

За лудогорци недоволен от съдийското решение остана Пиерос Сотириу, за който се бе оказали, че е направи нарушение в атака, миг преди да насочи към мрежата на "детелините".

Снимка 578608

Източник: startphoto.bg

Любопитна нотка в сблъсъка донесе една комична ситуация. През второто полувреме на мача главният съдия се сблъска с футболисти на двата отбора и се наложи да напусне терена.

На негово място влезе един от страничните съдии, а на негово място край страничната линия се появи един от хората от щаба на германския тим.

Припомняме, че преди няколко дни Гройтер Фюрт разби друг български тим - ЦСКА, с 4:1.

Сотириу: Цел №1 пред Лудогорец е влизане в групите на ШЛ

"За първи път в моята кариера станах голмайстор на цял един сезон"

СТАРТОВИТЕ СЪСТАВИ:

Лудогорец: 1. Серджио Падт, 4. Сисиньо, 7. Алекс Сантана, 8. Клод Гонсалвеш, 10. Матиас Тисера, 14. Дени Групер, 24. Оливие Вердон, 32. Игор Пластун, 37. Бърнард Текпетей, 64. Доминик Янков, 73. Рик Джонатан

Гройтер Фюрт: 25 Леон Шафран, 3 Калид Мамби, 5 Осама Хадади, 8 Нилс Зюферт, 10 Бранимир Хргота, 17 Люсиен Литбарски, 21 Тимоти Тилман, 23 Гидеон Юнг, 27 Джан Лука Итер, 31 Девин Англебергер, 39 Рагнар Ахе