Лудогорец победи азербайджанския Габала с 2:0 в първата контрола от летния си лагер в Австрия. Головете бяха дело на Жоао Пауло и Джоди Лукоки.

Играчите на Георги Дерменджиев вече изиграха две проверки у нас. Срещу Родопа Смолян "орлите" записаха победа с 8:0, а след това се наложиха с 15:0 над Евроколеж.

Нашите шампиони имаха пълно надмощие почти през целия мач. Още не беше изтекла и 2-ата минута, когато Густаво Кампаняро се озова на добра позиция и шутира, но стражът на Габала улови.

Цялата програма на Лудогорец за сезона

Тежък старт за разградчани

След четвърт час игра Ренан се намеси добре след далечен шут. Секунди по-късно пък Жоао Пауло се озова очи в очи с Безотонски, но стреля в тялото на вратаря.

В 37-ата минута логичното се случи. Жоао Пауло от близо опъна мрежата зад гърба на Безотонски за 1:0.

Второто полувреме започна с две добри контратаки на азерите. При една от тях в 50-ата минута Гурбанов надбяга защитата на българския тим и излезе сам срещу Ренан. Стражът обаче се хвърли и изби в корнер коварния изстрел.

В 73-ата минута резервата Джоди Лукоки покачи на 2:0. Той получи пас от Върджил Мисиджан отляво, овладя топката и с премерен шут реализира.Лудогорец излиза срещу азербайджанския Габала в първа контрола от летния си лагер в Австрия. Играчите на Георги Дерменджиев вече изиграха две контроли у нас. Срещу Родопа Смолян "орлите" записаха победа с 8:0, а след това се наложиха с 15:0 над Евроколеж.

Стартови състави:

Лудогорец: 33. Ренан, 6. Натанаел. 27. Козмин Моци, 32. Игор Пластун, 8. Лукас Саша, 12. Абел Анисе, 10. Густаво Кампаняро, 88. Вандерсон, 22. Джонатан Кафу, 37. Жоао Пауло, 11. Жуниор Кишада

Габала: Безотонский, Станкович, Ямалов, Елвин Мамадов, Алиев, Асиф Мамадов, Вернидъб, Дабо, Озобич, Абасов, Гърбанов