Отборът на Лудогорец U19 триумфира в шампионската титла на България в първенството на Елитната юношеска група до 19 години. "Орлите" сториха това 2 кръга преди края, след като разгромиха Локомотив (Пловдив) като гост със 7:0 в отложен мач от 30-ия кръг и си заслужиха златните медали.

Младите "орли" откриха резултата в 28-ата минута. Калоян Симеонов изведе добре Георги Николов и той не пропусна. Само след три минути Георги Николов отново прати топката в мрежата на домакините. Последният пас даде Емил Кьосов. В 37-ата минута Петър Георгиев направи преднината класическа, след асистенция на Хидает Хюсеин. В 43-ата минута Георги Николов даде хубав пас на Калоян Симеонов, който отбеляза за 4:0. Почивката дойде при този резултат.

Само две минути след подновяването на играта Мариян Гиров прониза вратата на пловдивчани за 5:0. Асистенцията бе на Петър Георгиев. В 68-ата минута Стилян Спасов вкара за 6:0, след като бе намерен добре от Мариян Гиров. Мариян Гиров оформи шампонския разгром с попадение в 80-ата минута, дошло след пас на Росен Иванов.

"Щастливи сме! Взехме това, за което дойдохме. Бяхме най-добри и заслужихме триумфа", заяви след края на срещата старши треньорът Захари Сираков.